Trwa ładowanie...

Maria Giertych, córka Romana Giertycha, poszła w ślady ojca i śmiało wyraża własne zdanie

O Marii Giertych w czwartek rozpisywały się wszystkie media. Zaledwie 20-letnia córka Romana Giertycha stała się bohaterką dziennikarzy po tym, jak na Twitterze poinformowała o aresztowaniu ojca. Co wiemy o córce Romana Giertycha?

Share
Maria Giertych, córka Romana Giertycha, poszła w ślady ojca i śmiało wyraża własne zdanie
Źródło: PAP
dukj88g

To nie pierwszy raz, kiedy Maria Giertych daje się poznać szerszej publiczności. O córce Romana Giertycha głośno zrobiło się już, kiedy w stanowczy sposób odpowiedziała na "niemiły komentarz" ze strony jednego z liderów wiosny Krzysztofa Śmiszka.

Sprawa dotyczyła komentarza Śmiszka pod zdjęciem, na którym Maria Giertych pozowała z ojcem, a także Tadeuszem Truskolaskim i jego z synem Krzysztofem. Partner Roberta Biedronia napisał wówczas "brrrr... jak można być dumnym z takiego zdjęcia?" Na kąśliwą odpowiedź nie musiał długo czekać. "Czyli to jest ta walka z hejtem i rzeczowa, merytoryczna dyskusja... wstyd Panie Śmiszek" - odpisała mu wówczas Maria Giertych.

dukj88g

Maria Giertych poszła w ślady ojca

Odważne komentarze to niejedyna rzecz, która łączy Marię i Romana Giertychów. Córka postanowiła pójść w ślady ojca i rozpoczęła studia prawnicze. "Z ważnych informacji: moja córka Marysia, która chodzi do LO Batorego, została dziś laureatką olimpiady historycznej i zapewniła sobie indeks na prawo. Gratulacje kochanie" - pisał na Twitterze Roman Giertych w 2018 roku.

"To szokujące". Marcin Horała zdumiony wypowiedziami Jana Ardanowskiego

Maria Giertych to niejedyne dziecko Romana i Barbary Giertychów. Prawnicze małżeństwo ma jeszcze troje dzieci: Karolinę, Alicję i Leona.

Roman Giertych aresztowany. To Maria Giertych powiadomiła media

W czwartek CBA zatrzymało Romana Giertycha pod zarzutem działania na szkodę spółki. Informację o zatrzymaniu, a także prowadzonym przeszukaniu w mieszkaniu Giertychów, przekazała właśnie Maria Giertych.

dukj88g

20-latka za pośrednictwem Twittera poinformowała również o pogorszeniu stanu zdrowia ojca. "Tata trafił do szpitala po tym, jak zemdlał w obecności funkcjonariusza CBA w łazience. Wcześniej czuł się dobrze i mówił, że po jego odpowiedzi "nie" na pytanie funkcjonariuszy o to, czy ma myśli samobójcze wybuchli oni śmiechem. Nie chcę myśleć, co się stało. Dziękuje za wsparcie" - napisała Maria Giertych.

Córka Romana Giertycha o zatrzymaniu ojca opowiedziała również w rozmowie z WP. - Trwają przeszukania w naszym domu, jest tu kilkunastu funkcjonariuszy CBA. Mój tata jest osobą zatrzymaną, chodzi o działanie na szkodę spółek handlowych. Zatrzymano go przed budynkiem sądu i przewieziono do domu. Sprawa ma charakter zemsty.

dukj88g

Podziel się opinią

Share
dukj88g
dukj88g
Więcej tematów