Trwa ładowanie...

Roman Giertych zatrzymany. Córka adwokata dla WP: "To zemsta"

Trwa przeszukanie CBA w domu Romana Giertycha. Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, sprawa powiązana jest z posiedzeniem aresztowym ws. Leszka Czarneckiego. Córka adwokata mówi nam wprost: "To polityczna zemsta".
Share
Roman Giertych został zatrzymany przez CBA
Roman Giertych został zatrzymany przez CBAŹródło: Agencja Gazeta
d2e65xn

Roman Giertych został w czwartek aresztowany przez CBA. W specjalnym oświadczeniu powiedział: "Nie pozwólcie, żeby moje zatrzymanie przykryło katastrofę epidemiczną rządu PiS, bo taki jest tego cel". Nieoficjalnie wiadomo, że zatrzymanie ma związek z jutrzejszym posiedzeniem aresztowym dotyczącym jego klienta Leszka Czarneckiego.

Auta CBA pod domem Romana Giertycha Materiały WP
Auta CBA pod domem Romana Giertycha Źródło: Materiały WP

W rozmowie z Wirtualną Polską córka byłego lidera Ligi Polskich Rodzin - Maria Giertych - mówi, że to sprawa polityczna: - Trwają przeszukania w naszym domu, jest tu kilkunastu funkcjonariuszy CBA. Mój tata jest osobą zatrzymaną, chodzi o działanie na szkodę spółek handlowych. Zatrzymano go przed budynkiem sądu i przewieziono do domu. Sprawa ma charakter zemsty - opowiada.

d2e65xn

"Podczas przeszukania (które nadal trwa) tata powiedział, że ma nadzieje, iż to bezprawie, które się dzieje z krzywdą dla niego i jego rodziny przyczyni się do upadku reżimu Jarosława Kaczyńskiego" - napisała później córka mecenasa na Twitterze.

Roman Giertych był wicepremierem i ministrem edukacji narodowej w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego. Od czasu rozpadu koalicji rządowej w 2007 roku, znany jest jako przeciwnik Prawa i Sprawiedliwości. Jako adwokat reprezentował najważniejszych polityków Platformy Obywatelskiej m.in. Radosława Sikorskiego i Donalda Tuska.

Będziemy informować na bieżąco o dalszym przebiegu sprawy.

Roman Giertych zatrzymany przez CBA. Gawłowski: To zemsta polityczna

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2e65xn

Podziel się opinią

Share
d2e65xn
d2e65xn
Więcej tematów