Trwa ładowanie...

Koronawirus. CBA zatrzymało szefa WIHE

Koronawirus. CBA zatrzymało szefa WIHE. Dyrektor ma usłyszeć zarzuty dotyczące nadużycia. Te związane mają być m.in. z epidemią koronawirusa w Polsce.

Share
Koronawirus. CBA zatrzymało szefa WIHE
Koronawirus. CBA zatrzymało szefa WIHEŹródło: Materiały prasowe
d43fpjw

Koronawirus i niepewna sytuacja epidemiologiczna w Polsce mogą doprowadzać do nadużyć. CBA zatrzymało w tej sprawie dyrektora WIHE (Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii).

Koronawirus. CBA zatrzymało szefa Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii

Jak informuje CBA, zatrzymanie szefa WIHE to efekt śledztwa prowadzonego przez Wydział ds. Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie oraz funkcjonariuszy lubelskiego biura CBA.

d43fpjw

"Jak ustalono, w okresie od marca do czerwca 2020 r. dyrektor przekroczył uprawnienia, przywłaszczając mienie należące do Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii" - czytamy w komunikacie CBA.

Koronawirus w Polsce. Szef klubu KO Cezary Tomczyk: "Premier oszukał Polaków w kampanii wyborczej"

Koronawirus. CBA zatrzymało dyrektora WIHE. Przywłaszczył testy na COVID?

Szef WIHE miał zagarnąć sprzęt ochronny do walki z koronawirusem. Wśród przedmiotów CBA wymienia: strój ochronny, płyny do dezynfekcji oraz testy na obecność koronawirusa.

Według danych Centralnego Biura Śledczego szef WIHE miał te sprzęty przekazać osobom nieuprawionym. Tym samym miał się dopuścić działania na szkodę Instytutu oraz interesu publicznego.

d43fpjw

Koronawirus. CBA zatrzymało dyrektora WIHE. Usłyszy zarzuty

Wkrótce dyrektor WIHE ma usłyszeć zarzuty przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści. "Funkcjonariusze CBA przeszukali między innymi miejsce zamieszkania i pracy zatrzymanego. W trosce o dobro wspólne chcemy zwalczać wszelkiego rodzaju 'wirusy'" - czytamy w komunikacie służb.

Wojskowy Instytut Higieny i Epiemiologii (WIHE) to najważniejsza wojskowa placówka w Polsce, która powołana została do przeciwdziałania zagrożeniom biologicznym, chemicznym, radiologicznym i nuklearnym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d43fpjw

Podziel się opinią

Share
d43fpjw
d43fpjw
Więcej tematów