Trwa ładowanie...
d4c5y1g

Roman Giertych zatrzymany. Wydał oświadczenie

Roman Giertych został w czwartek zatrzymany przez CBA. "Nie pozwólcie, żeby moje zatrzymanie przykryło katastrofę epidemiczną rządu PiS, bo taki jest tego cel" - poinformował mecenas w oświadczeniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Roman Giertych zatrzymany. Mecenas wydał oświadczenie
Roman Giertych zatrzymany. Mecenas wydał oświadczenie (East News)
d4c5y1g

"Zostałem dziś zatrzymany pod zarzutem działania na szkodę jakiejś spółki, skuto mnie kajdankami w przeddzień sprawy aresztowej Leszka Czarneckiego, którego jestem jedynym obrońcą. Nie pozwólcie, żeby moje zatrzymanie przykryło katastrofę epidemiczną rządu PiS, bo taki jest tego cel" - napisano w opublikowanym na Facebooku oświadczeniu, które podyktował współpracownikowi mec. Roman Giertych.

Wcześniej o zatrzymaniu Romana Giertycha przez CBA poinformowała jego córka, Maria. "W dniu dzisiejszym CBA zatrzymało Romana Giertycha, mojego tatę. Trwa przeszukanie naszego domu. Będę podawać dalsze informacje" - napisała na Twitterze Maria Giertych.

Córka mecenasa dodała, że "tata prosi o podawanie pełnych danych i przekazanie, że jest to sprawa polityczna, która ma na celu przykrycie katastrofalnej sytuacji epidemicznej spowodowanej przez nieudolność rządu PiS".

d4c5y1g

W tej chwili w domu zatrzymanego adwokata trwa przeszukanie CBA. "Podczas przeszukania (które nadal trwa) tata powiedział, że ma nadzieje, iż to bezprawie, które się dzieje z krzywdą dla niego i jego rodziny przyczyni się do upadku reżimu Jarosława Kaczyńskiego" - dodała Maria Giertych.

  WP
(WP)

Roman Giertych zatrzymany. CBA wydało komunikat

Zatrzymanie Giertycha potwierdziło już samo CBA. W komunikacie opublikowanym na stronie czytamy, że razem z byłym posłem zatrzymano też biznesmena Ryszarda K.

d4c5y1g

"Zatrzymania mają związek z prowadzonym przez Delegaturę CBA we Wrocławiu pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Poznaniu śledztwem dotyczącym działań na szkodę spółki notowanej na GPW. Materiał zgromadzony przez CBA wskazuje, że zatrzymani brali udział w zorganizowanym procederze polegającym na wyprowadzaniu pieniędzy ze spółki, przywłaszczeniu i praniu pieniędzy" - wyjaśniono, że szkoda w mieniu przekraczać ma 90 mln złotych.

Zobacz też: Koronawirus. Mocne oskarżenia. "Morawiecki powinien mieć trochę honoru"

Obaj zatrzymani mają jeszcze dziś usłyszeć od prokuratury zarzuty działania na szkodę spółki, przywłaszczenia mienia i prania pieniędzy. "Sprawa jest rozwojowa i planowane są kolejne zatrzymania" - przekazano w nocie prasowej.

d4c5y1g

- Nie informujemy, o jaką spółkę giełdową chodzi. Wszyscy podejrzani działali na jej szkodę. Straty szacujemy na 90 mln zł. Postępowanie dotyczy okresu 2010-2015. Musimy uzbroić się w cierpliwość. Wciąż trwają przeszukania. Poczekajmy, aż sprawa zostanie zamknięta na etapie związanym z działaniem CBA - powiedział w rozmowie z TVP Info rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych Stanisław Żaryn.

Giertych zatrzymany. W tle działka za 27 mln zł?

Portal wPolityce.pl ustalił, że jednym z powodów zatrzymania Giertycha mógł być zakup działki za 27 milionów złotych, którego dokonać mieli jego współpracownicy.

d4c5y1g

"Z naszych informacji wynika, że ludzie związani z kancelarią prawniczą Giertycha obracali nieruchomością, którą sprzedali firmie należącej do biznesmena za kwotę kilkakrotnie przekraczającej jej pierwotną wartość" - podaje portal.

Według zebranych informacji współpracownicy mecenasa mieli zakupić działkę koło Poznania o wartości 6,6 mln, a następnie po kilku dniach sprzedać ją za 27 mln firmie, w której większościowy akcjonariat miał zatrzymany Ryszard K.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4c5y1g

Podziel się opinią

Share
d4c5y1g
d4c5y1g
Więcej tematów