Trwa ładowanie...

Małopolska. Tor zabezpieczony. Możesz znów pojechać pociągiem do Zakopanego

Od wtorku można znów podróżować pociągiem do Zakopanego. Po czterech dnia przerwy spowodowanej osuwiskiem między Rabą Wyżną a Sieniawą, przywrócono ruch na tym odcinku.

Małopolska. Tor zabezpieczony. Możesz znów pojechać pociągiem do Zakopanego Małopolska. Tor zabezpieczony. Możesz znów pojechać pociągiem do Zakopanego Źródło: PAP, fot: Grzegorz Momot
d4gfkdx

Ruch na odcinku między Rabą Wyżną a Sieniawą został wstrzymany w nocy z czwartku na piątek. Ulewne deszcze spowodowały uszkodzenie skarpy - ziemia osunęła się na drogę wojewódzką 958 i całkowicie zablokowała przejazd. Szybko okazało się, że lawina błotna zjechała spod nasypu kolejowego, po którym kursują pociągi do Zakopanego.

W piątek kolejarze podjęli decyzję, że zawieszają kursy pociągów do Zakopanego. Obawiano się, że osuwisko, które zaczynało się zaledwie kilkadziesiąt centymetrów od torów, w każdej chwili może się powiększyć.

Dla pasażerów wprowadzono komunikację zastępczą.

Wzmacnianie skarpy trwało przez cały weekend. W poniedziałek na zabezpieczonym odcinku wykonano próby obciążeniowe, po których specjaliści zezwolili na przywrócenie ruchu pociągów na odcinku Chabówka – Zakopane.

d4gfkdx

Pierwszy pociąg po zabezpieczonym torze w Rabie Wyżnej przejechał we wtorek o godz. 5 rano. W miejscu osuwiska prędkość składów została ograniczona do 10 km/h, a tor jest tam stale obserwowany.

Specjaliści szacują, że poza czasowym zabezpieczeniem wykonie napraw nasypu zajmie ok. 10 dni.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4gfkdx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gfkdx
Więcej tematów