Trwa ładowanie...

Lubnauer: tylko bolszewicy i ich następcy próbowali na siłę nacjonalizować majątek prywatny

„Dotychczas tylko bolszewicy i ich następcy próbowali na siłę nacjonalizować majątek prywatny” - skomentowała dzisiejsze doniesienia Gazety Wyborczej o „aferze KNF”, Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca partii Nowoczesna.
Share
Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej
Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca NowoczesnejŹródło: East News
d3yqzk0

„Afera KNF” - doniesienia Gazety Wyborczej

Jak wynika z dzisiejszych publikacji Gazety Wyborczej, Marek Chrzanowski (przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego) został oskarżony przez Leszka Czarneckiego "o zaoferowanie przychylności dla Getin Noble Banku w zamian za mniej więcej 40 mln zł". Polski miliarder nagrał rozmowę i zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez szefa KNF.

Lubnauer: tylko bolszewicy i ich następcy próbowali na siłę nacjonalizować majątek prywatny

W kontekście tych doniesień szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubneuer oceniła, że „wyłania się obraz państwa korupcyjno-opresyjnego. Dotychczas tylko bolszewicy i ich następcy próbowali na siłę nacjonalizować majątek prywatny. Widzimy, że od dzisiaj „Zdzisław ma swój plan” będzie hasłem, którego może obawiać się każdy prywatny przedsiębiorca w Polsce” - powiedziała Lubnauer na konferencji prasowej, cytowana przez dziennik.pl.

d3yqzk0

Katarzyna Lubnauer zaapelowała również o dymisje szefa KNF Marka Chrzanowskiego (podał się do dymisji dziś ok. godz. 15, a tę przyjął premier – poinformował PAP) i członka KNF, Zdzisława Sokala. Ponadto jak czytamy na oficjalnym profilu Nowoczesnej na Twitterze, politycy „domagają się dymisji wicepremier Beaty Szydło, która w 2016 r. gdy kierowała rządem, powołała Chrzanowskiego na funkcję przewodniczącego Komisji”.

Tusk: „jeśli oni mogli pokonać bolszewików, to dlaczego wy nie mielibyście dać rady pokonać współczesnych bolszewików”

Katarzyna Lubnauer nie jest jedynym politykiem, który w ostatnich dniach użył słowa „bolszewik” w odniesieniu do aktualnej sytuacji politycznej w Polsce. „Jeśli oni mogli pokonać bolszewików (przyp. red. Józef Piłsudski i Lech Wałęsa), to dlaczego wy nie mielibyście dać rady pokonać współczesnych bolszewików” – powiedział 10 listopada na Igrzyskach Wolności w Łodzi, szef Rady Europejskiej, Donald Tusk, cytował PAP.

d3yqzk0

„Kiedy powiedziałem, że Polacy dziś też mogą pokonać współczesnych bolszewików, wszyscy uznali, że to było o PiS. Nawet PiS tak pomyślał. A to było o bolszewikach, o nikim innym” – dementował 12 listopada na Twitterze swoje słowa, były premier RP.

d3yqzk0

Podziel się opinią

Share
d3yqzk0
d3yqzk0
Więcej tematów