Trwa ładowanie...

Prawo i Sprawiedliwość. Listy wyborcze. Kandydaci do Sejmu i Senatu 2023

Podczas wyborów parlamentarnych Polacy wybiorą swoich przedstawicieli do Sejmu oraz Senatu. Kto znalazł się na listach wyborczych PiS w 2023 roku? Wśród kandydatów nie brakuje znanych twarzy, jak i nowych nazwisk.

Lista kandydatów PiS do Sejmu 2023. Kandydaci do Senatu. Kto startuje w wyborach z ramienia Prawa i Sprawiedliwości?Lista kandydatów PiS do Sejmu 2023. Kandydaci do Senatu. Kto startuje w wyborach z ramienia Prawa i Sprawiedliwości?Źródło: PAP, fot: PAP/Łukasz Gągulski
d9kxsk9
d9kxsk9

W czasie wyborów parlamentarnych Polacy zdecydują o rozkładzie sił politycznych w najbliższych latach. Kto otrzyma mandaty poselskie i senatorskie? Łącznie do obsadzenia jest 560 miejsc - 460 w Sejmie RP oraz 100 w Senacie. Kogo w nadchodzących wyborach wystawi na swoich listach wyborczych PiS? Wiele nazwisk budzi zaskoczenie.

Lista PiS. Wybory do Sejmu 2023. To kandydaci Prawa i Sprawiedliwości

Listy wyborcze PiS-u do Sejmu i Senatu przez długi czas pozostawały tajemnicą. Partia ujawniła nazwiska kandydatów, którzy zawalczą o miejsca w nadchodzących wyborach w ostatnim dniu sierpnia - na 6 dni przed upływem czasu na zgłoszenie list wyborczych do Państwowej Komisji Wyborczej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Frazes w celach wyborczych". Generał kpi z hasła PiS

Na kogo Polacy będą mogli zagłosować 15 października w wyborach do Sejmu? Znane są zarówno "jedynki" na listach PiS, jak i nazwiska kolejnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach 2023:

  • Okręg nr 1 (Legnica): Elżbieta Barbara Witek, Marzena Anna Machałek, Szymon Marek Pogoda, Krzysztof Jan Kubów, Stanisław Adam Żuk, Wojciech Michał Zubowski, Ewa Zofia Szymańska, Adam Babuśka, Bogusław Stanisław Barnaś, Teresa Zembik, Marta Kamila Wisłocka, Jarosław Andrzej Gęborys, Wojciech Stanisław Dobrołowicz, Piotr Adam Karwan, Paweł Kura, Roman Władysław Rozmysłowski, Alina Ewa Sudoł-Kornalewicz, Dorota Bojakowska, Anna Agnieszka Melska, Józef Rypiński, Joanna Wilczyńska-Doliba, Wojciech Paweł Leszczyk, Sebastian Fijałkowski, Przemysław Maciej Bożek
  • Okręg nr 2 (Wałbrzych): Marcin Piotr Gwóźdź, Zuzanna Bielawska, Michał Paweł Dworczyk, Ireneusz Zyska, Jerzy Grzegorz Dec, Jarosław Węgłowski, Maria Górniak, Karol Tadeusz Sakowski, Dariusz Julian Kołdon, Beata Maria Mucha, Krzysztof Marek Lewandowski, Wioletta Ewa Świątek-Kardela, Luiza Nowaczyńska, Patrycja Joanna Wielowska, Grzegorz Macko, Maciej Adam Badora
  • Okręg nr 3 (Wrocław): Mirosława Agnieszka Stachowiak-Różecka, Paweł Marek Hreniak, Agnieszka Anna Soin, Jacek Świat, Andrzej Stanisław Jaroch, Roman Kowalczyk, Piotr Michał Chmurzyński, Władysława Barbara Głowacz, Janusz Chudzik, Zdzisław Ireneusz Brezdeń, Janusz Tadeusz Dziarski, Ewa Pawelec, Małgorzata Stanisława Kellner, Wiesław Antoni Zając, Jolanta Barbara Szczuraszek, Renata Maria Wojciechowska, Ewa Julia Polanowska, Paweł Laszczyński, Ireneusz Edward Ruszel, Robert Pieńkowski, Przemysław Maksymilian Czarnecki, Karol Krzysztof Czapla, Patrycja Anna Czerwińska, Agnieszka Pełech-Pyrsz, Mariola Skowron, Justyna Mikołajczyk, Agnieszka Maria Brząkała, Tytus Henryk Czartoryski
  • Okręg nr 4 (Bydgoszcz): Paweł Szrot, Łukasz Paweł Schreiber, Grażyna Edyta Szabelska, Bartosz Józef Kownacki, Piotr Marek Król, Ewa Elżbieta Kozanecka, Marcin Wroński, Danuta Stanisława Pilarska, Jarosław Wenderlich, Ryszard Janusz Zarudzki, Marek Leon Witkowski, Jerzy Marek Gawęda, Krzysztof Łucjan Szulczyk, Ewa Beata Woś, Stanisława Kuffel, Klaudia Pawłowska, Maria Alina Warda, Antoni Lewandowski, Jerzy Wojciech Łaganowski, Adam Ryfa, Anna Ewa Jakubowska, Emil Nowakowski, Anna Falkowska, Ireneusz Stachowiak
  • Okręg nr 5 (Toruń): Krzysztof Łukasz Szczucki, Joanna Beata Borowiak, Zbigniew Girzyński, Anna Urszula Gembicka, Jan Krzysztof Ardanowski, Adrian Łukasz Mól, Monika Ewa Kalinowska, Mariusz Piotr Kałużny, Janusz Dominik Walczak, Michał Karol Ramlau, Rafał Władysław Sobolewski, Małgorzata Beata Taranowicz, Krzysztof Roman Kosiński, Andrzej Łozicki, Kamil Suchocki, Marzena Małgorzata Niekraś, Arkadiusz Orłowski, Ewelina Anna Lewandowska, Wojciech Bernard Klabun, Marzenna Stefania Drab, Agnieszka Beata Rybczyńska, Jan Andrzej Jóźków, Bożena Nadworna, Zbigniew Dariusz Warnel, Anna Śledzińska-Będkowska, Zbigniew Rasielewski
  • Okręg nr 6 (Lublin): Przemysław Czarnek, Michał Moskal, Magdalena Filipek-Sobczak, Sylwester Karol Tułajew, Artur Soboń, Sławomir Skwarek, Kazimierz Bogusław Choma, Krzysztof Głuchowski, Krzysztof Szulowski, Leszek Kowalczyk, Konrad Bernard Sawicki, Zbigniew Czesław Wojciechowski, Sławomir Plis, Dariusz Paweł Szczygielski, Robert Mirosław Gogółka, Bogna Maria Bender-Motyka, Tomasz Jerzy Marzęda, Ewa Szałachwiej, Agnieszka Kaczyńska, Magdalena Maria Stachyra, Urszula Beata Kaproń, Roman Marek Chwedorowicz, Wojciech Jan Cioczek, Anna Maria Cieślińska, Zbigniew Ryszard Ławniczak, Magdalena Sylwia Udrycka, Agnieszka Drozd-Bownik, Pelagia Maruszak, Anna Baluch, Jan Jakub Kanthak
  • Okręg nr 7 (Chełm): Mariusz Kamiński, Ryszard Jan Madziar, Jarosław Sachajko, Monika Jolanta Pawłowska, Tomasz Andrzej Zieliński, Dariusz Paweł Stefaniuk, Marcin Romanowski, Magdalena Eliza Koncewicz-Obszańska, Zdzisław Szwed, Grzegorz Wróbel, Sławomir Zawiślak, Szczepan Niebrzegowski, Beata Małgorzata Strzałka, Krzysztof Jan Gałaszkiewicz, Maryla Symczuk, Monika Anna Zawiślak, Barbara Aldona Barszczewska, Jerzy Ryszard Szwaj, Andrzej Feliks Olborski, Stanisław Misztal, Halina Czarnecka, Czesława Jadwiga Caruk, Karol Filip Mazurek, Anna Dąbrowska-Banaszek
  • Okręg nr 8 (Zielona Góra): Marek Ast, Władysław Dajczak, Jerzy Materna, Elżbieta Płonka, Małgorzata Gośniowska-Kola, Jacek Kurzępa, Piotr Barczak, Jarosław Porwich, Michał Motowidełko, Marek Surmacz, Łukasz Mejza, Ewa Gancarz, Joanna Werstler-Wojtaszek, Dariusz Jaworski, Urszula Słomińska, Grażyna Sobieraj, Alina Śmigiel, Joanna Issel, Sebastian Różycki, Anna Górska, Marek Cieloch, Krzysztof Galerczyk, Józef Stupienko, Tomasz Rafalski
  • Okręg nr 9 (Łódź): Zbigniew Włodzimierz Rau, Waldemar Grzegorz Buda, Agnieszka Krystyna Wojciechowska Van Heukelom, Włodzimierz Tomaszewski, Renata Agnieszka Kobiera, Piotr Paweł Cieplucha, Roman Sasin, Radosław Marzec, Justyna Aleksandra Łuczyńska, Iwona Maja Rasała, Barbara Lewandowska, Katarzyna Staroń-Jóźwiak, Elżbieta Jadwiga Badura, Tomasz Lucjan Anielak, Kinga Małgorzata Wiernicka, Patryk Jarosław Gajda, Tomasz Eugeniusz Migdalski, Tomasz Arkadiusz Margiewicz, Aleksander Wiktor Zalech, Marek Wojciech Michalik
  • Okręg nr 10 (Piotrków Trybunalski): Antoni Macierewicz, Robert Telus, Anna Maria Milczanowska, Paweł Sałek, Grzegorz Michał Wojciechowski, Grzegorz Andrzej Lorek, Ewa Beata Wendrowska, Beata Zofia Dróżdż, Marek Sarwa, Jacek Bakalarczyk, Dariusz Mariusz Rogut, Kamil Adam Gniatkowski, Agata Katarzyna Paprocka, Dariusz Adam Misztal, Ewelina Kałuża, Marta Agnieszka Lublin, Edyta Ewa Kaśkiewicz, Krzysztof Jan Cieciór
  • Okręg nr 11 (Sieradz): Joanna Katarzyna Lichocka, Krzysztof Ciebiada, Tadeusz Jacek Woźniak, Marcin Paweł Przydacz, Piotr Stanisław Polak, Paweł Piotr Rychlik, Marek Matuszewski, Tomasz Piotr Rzymkowski, Marlena Barbara Sagan, Iwona Małgorzata Wieczorek, Sylwia Bartczak, Iwona Teresa Woźniak, Ewelina Kazimiera Cegiełka, Bożena Anna Kraska, Michał Bazyli Krzak, Beata Lidia Przybylska, Maciej Włodzimierz Kania, Kazimiera Marianna Gotkowicz, Robert Szczepaniak, Grażyna Żurawska, Jolanta Krystyna Śmiałek, Mateusz Barwaśny, Waldemar Jan Wojciechowski
  • Okręg nr 12 (Chrzanów): Rafał Paweł Bochenek, Mariusz Tomasz Krystian, Iwona Józefa Gibas, Łukasz Marek Kmita, Filip Roman Kaczyński, Marek Władysław Polak, Władysław Michał Kurowski, Krzysztof Janusz Kozik, Danuta Kawa, Beata Janina Nadzieja-Szpila, Sławomir Paweł Hajos, Małgorzata Agnieszka Sikora, Stanisława Marzena Kasprzycka, Krzysztof Kasperek, Ewa Kołacz, Jarosław Ludwik Jurzak
  • Okręg nr 13 (Kraków): Małgorzata Ewa Wassermann, Andrzej Mieczysław Adamczyk, Jacek Piotr Osuch, Elżbieta Duda, Michał Krzysztof Drewnicki, Agnieszka Ścigaj, Krzysztof Świerczek, Dariusz Adam Tylek, Marek Grzegorz Sobieraj, Mirosław Antoni Dróżdż, Łukasz Jan Słoniowski, Małgorzata Kinga Kot, Piotr Marian Świtalski, Aleksandra Joanna Witek, Iwona Maria Kornaś-Pierzak, Stefan Wojciech Suliński, Ryszard Majdzik, Krystyna Karabuła, Justyna Natalia Kosecka-Cygan, Kinga Maria Witkowska, Michał Paweł Ziomek, Dariusz Sylwester Wicher, Lucyna Marszałek, Wojciech Wincenty Ogonowski, Monika Agnieszka Różycka, Adam Włodzimierz Piechura, Tomasz Jarosław Świstak, Ewelina Anna Owczarska
  • Okręg nr 14 (Nowy Sącz): Ryszard Iwon Terlecki, Arkadiusz Mularczyk, Barbara Halina Bartuś, Anna Paluch, Edward Siarka, Patryk Tomasz Wicher, Elżbieta Joanna Zielińska, Andrzej Józef Gut-Mostowy, Jadwiga Teresa Wójtowicz, Wojciech Stanisław Włodarczyk, Paweł Szczygieł, Agata Zięba, Jan Piczura, Przemysław Wojciech Gajowski, Ewa Filipiak, Klaudia Ewa Janik-Wojtanowska, Antoni Koszyk, Ewa Przybyło, Jacek Józef Król, Bogdan Marek Pęk
  • Okręg nr 15 (Tarnów): Anna Maria Pieczarka, Józefa Szczurek-Żelazko, Urszula Beata Rusecka, Wiesław Krajewski, Piotr Paweł Sak, Józef Wojciech Gawron, Piotr Marek Dziurdzia, Tomasz Konrad Tomala, Ryszard Pagacz, Norbert Jakub Kaczmarczyk, Angelika Magdalena Świtalska, Monika Agnieszka Pabjan, Lesław Piotr Wieczorek, Wojciech Skruch, Mariusz Artur Zając, Anna Górska, Ewa Dorota Sojat, Mateusz Jakub Janiczek
  • Okręg nr 16 (Płock): Kamil Bortniczuk, Maciej Małecki, Maciej Roman Wąsik, Wioletta Maria Kulpa, Anna Ewa Cicholska, Rafał Romanowski, Waldemar Ryszard Olejniczak, Jacek Dawid Ozdoba, Krzysztof Roman Dziwisz, Jolanta Karpińska, Paweł Witold Kalinowski, Agnieszka Czaplińska, Magdalena Kołodziejska, Wojciech Franciszek Krajewski, Kamil Jan Różański, Waldemar Jacek Cecelski, Martyna Kozicka, Małgorzata Góralczyk, Małgorzata Purcelewska, Paweł Kolczyński
  • Okręg nr 17 (Radom): Marek Witold Suski, Anna Kwiecień, Zbigniew Krzysztof Kuźmiuk, Radosław Aleksander Fogiel, Andrzej Tomasz Kosztowniak, Dariusz Bąk, Agnieszka Beata Górska, Artur Edward Standowicz, Krzysztof Piotr Wolski, Agnieszka Pasek, Karol Burek, Mariusz Jakub Dziuba, Ewa Iwona Markowska-Bzducha, Anna Wolszczak, Leszek Tadeusz Margas, Wioletta Grzywacz, Marta Zbrowska, Robert Bąkiewicz
  • Okręg nr 18 (Siedlce): Maria Zofia Koc, Krzysztof Józef Tchórzewski, Henryk Kowalczyk, Jacek Marcin Cieślikowski, Arkadiusz Czartoryski, Grzegorz Adam Woźniak, Iwona Teresa Kurowska, Marcin Grabowski, Joanna Bala, Michał Paweł Kuczmierowski, Michał Tadeusz Góras, Anna Kaszuba, Mirosław Marek Walicki, Elżbieta Janina Sadowska, Kacper Krzysztof Sakowicz, Małgorzata Cepek, Janusz Stanisław Kobyliński, Beata Kalinowska, Sławomir Dariusz Piotrowski, Bartłomiej Tomasz Pieńkowski, Barbara Rogalska, Agnieszka Gaś, Renata Rębała, Daniel George Milewski
  • Okręg nr 19 (Warszawa): Piotr Tadeusz Gliński, Małgorzata Maria Gosiewska, Paweł Adam Wdówik, Paweł Jacek Lisiecki, Jarosław Karol Krajewski, Sebastian Jerzy Kaleta, Danuta Małgorzata Dmowska-Andrzejuk, Marek Jakubiak, Ewa Tomaszewska, Jan Józef Kasprzyk, Andrzej Józef Melak, Artur Wróblewski, Wiesław Jan Wysocki, Agnieszka Agata Terczyńska, Adam Zbigniew Borowski, Filip Jakub Frąckowiak, Patryk Górski, Oskar Jerzy Hejka, Piotr Cezar Szyszko, Adam Marian Gajkowski, Izabela Joanna Czartoryska-Plutecka, Wojciech Maciej Chojnowski, Karolina Dłuska, Janusz Andrzej Wojdalski, Teresa Mioduszewska, Grażyna Stanisława Szymańczuk, Zbigniew Adam Cierpisz, Agata Monika Pruszczyńska, Mirosława Hanna Terlecka, Krzysztof Wysocki, Paweł Szymański, Helena Łopińska, Bożena Kolasińska, Małgorzata Halina Markowska, Halina Molka, Marek Jan Cackowski, Ireneusz Marek Dzik, Iwona Grażyna Wilczyńska-Bączyk, Christian Młynarek
  • Okręg nr 20 (podwarszawski): Mariusz Błaszczak, Anita Czerwińska, Zdzisław Tadeusz Sipiera, Piotr Michał Uściński, Michał Feliks Prószyński, Dominika Małgorzata Chorosińska, Dorota Małgorzata Bojemska, Dariusz Olszewski, Michał Margielski, Andrzej Wiesław Zaręba, Stefan Traczyk, Andrzej Bittel, Robert Perkowski, Magdalena Agnieszka Beyer, Konrad Michalski, Hanna Skrzypczak, Anna Krystyna Rudzka, Wojciech Jerzy Ołdakowski, Monika Joanna Kwiek, Radosław Kamil Dec, Maria Izabela Gałecka-Wolska, Monika Dorota Janczara, Robert Andrzej Lichocki, Robert Szydlik
  • Okręg nr 21 (Opole): Paweł Piotr Kukiz, Marcin Michał Ociepa, Katarzyna Beata Czochara, Janusz Marcin Kowalski, Violetta Teresa Porowska, Sławomir Kłosowski, Andrzej Leszek Kruczkiewicz, Tomasz Szczepan Ognisty, Danuta Iwona Trzaskawska, Grażyna Bortniczuk, Dariusz Stanisław Kolbek, Katarzyna Krystyna Kukolka-Bogocz, Mirosław Rynkiewicz, Anna Urszula Mirowska, Dominik Karol Szustakiewicz, Damian Zygmunt Bosowski, Adrian Bogdan Czubak, Barbara Janina Jarmuszewska, Szymon Michał Biliński, Sylwia Katarzyna Boczek, Marek Kawa, Anna Grzebińska, Mariusz Stanisław Nieckarz, Wojciech Stanisław Komarzyński
  • Okręg nr 22 (Krosno): Marek Tadeusz Kuchciński, Anna Katarzyna Schmidt, Piotr Marcin Uruski, Piotr Mieczysław Babinetz, Teresa Pamuła, Adam Walenty Śnieżek, Małgorzata Bogumiła Jarosińska-Jedynak, Tadeusz Chrzan, Daniel Piotr Dryniak, Adam Pawluś, Piotr Pilch, Jerzy Borcz, Joanna Katarzyna Bril, Stanisław Marian Chęć, Dorota Chilik, Anetta Zdzisława Makarska, Ewa Beata Miciak, Wiesław Stanisław Morawski, Barbara Helena Mazan, Piotr Rycerski, Maria Stanisława Kurowska, Daniel Stanisław Krawiec
  • Okręg nr 23 (Rzeszów): Zbigniew Tadeusz Ziobro, Krzysztof Sobolewski, Ewa Maria Leniart, Rafał Weber, Jan Marek Warzecha, Zbigniew Michał Chmielowiec, Ewa Maria Draus, Jerzy Bednarz, Andrzej Szlachta, Fryderyk Sylwester Kapinos, Jerzy Stanisław Paul, Kazimierz Edward Gołojuch, Karol Wojciech Ożóg, Krystyna Małgorzata Wróblewska, Stanisław Kruczek, Kamila Barbara Piech, Jacek Magdoń, Halina Maria Szydełko, Kamil Kalinka, Robert Czesław Godek, Piotr Paweł Chęciek, Bernadeta Dorota Frysztak, Mieczysław Tołpa, Ewa Maria Kantor, Krystyna Rusin, Joanna Dorota Murias, Karolina Anna Paleń, Grażyna Szarama, Andrzej Głaz, Marcin Józef Warchoł
  • Okręg nr 24 (Białystok): Jacek Robert Sasin, Jacek Bogucki, Adam Andruszkiewicz, Bogumiła Olbryś, Jarosław Zieliński, Dariusz Piontkowski, Michał Wiśniewski, Lucja Nimierowicz, Kazimierz Gwiazdowski, Mieczysław Kazimierz Baszko, Paweł Wnukowski, Tomasz Piesiecki, Małgorzata Mitura, Alicja Barbara Klimiuk, Adam Wojciech Sekściński, Piotr Modzelewski, Urszula Jabłońska, Henryk Dębowski, Jan Bolesław Perkowski, Edyta Marchelska-Groszfeld, Wioletta Małgorzata Mrozkowiak, Rafał Supiński, Ewelina Piotrowska, Klaudia Pruszyńska, Łukasz Siekierko, Katarzyna Siemieniuk, Henryk Boguszewski, Sebastian Łukaszewicz
  • Okręg nr 25 (Gdańsk): Kacper Maciej Płażyński, Kazimierz Smoliński, Jarosław Daniel Sellin, Tomasz Jędrzej Rakowski, Tadeusz Cymański, Andrzej Jaworski, Elżbieta Izabella Strzelczyk, Justyna Rydzińska, Sylwia Anna Wiśniewska, Łukasz Andrzej Merchut, Kazimierz Marian Koralewski, Anna Magdalena Kempa, Dominik Szefer, Anna Brożek, Mieczysław Matysiak, Alicja Zuzanna Krasula, Paweł Piotr Petkowski, Piotr Stanisław Szubarczyk, Marcin Daniel Wittner, Dorota Maria Glanert, Bogumiła Jadwiga Omieczyńska, Jerzy Komorowski, Danuta Teresa Sikora, Karol Kazimierz Rabenda
  • Okręg nr 26 (Gdynia): Piotr Józef Müller, Aleksander Mikołaj Mrówczyński, Dorota Irvina Arciszewska-Mielewczyk, Marcin Michał Horała, Andrzej Roman Kołodziej, Mirosława Anna Kaczyńska, Piotr Mariusz Karczewski, Sylwia Ewa Leyk, Jerzy Barzowski, Roman Witold Dambek, Kazimierz Klawiter, Michał Bartosz Kowalski, Marcin Paweł Drewa, Marcin Bełbot, Violetta Lilianna Mackiewicz-Sasiak, Mariusz Krzysztof Birosz, Anna Marta Wańtuchowicz, Grażyna Teresa Jaworska, Jacek Szaran, Paweł Stolarczyk, Monika Tobolska, Waldemar Zdzisław Hetmański, Anna Lis, Renata Kacalak, Mariusz Wojciech Łuczyk, Dorota Jolanta Bogdziel, Aleksander Maciej Jankowski, Szymon Jan Gajda
  • Okręg nr 27 (Bielsko-Biała): Stanisław Szwed, Grzegorz Paweł Puda, Przemysław Mieczysław Drabek, Kazimierz Władysław Matuszny, Łucja Katarzyna Michałek-Chudecka, Marcela Joanna Kanafek-Lewandowska, Grzegorz Krzysztof Gaża, Andrzej Kamiński, Janusz Król, Agnieszka Magdalena Biegun, Krzysztof Serafin Sitarski, Łukasz Damian Czupil, Renata Anna Michnik, Marzena Anna Pietraszewska, Justyna Maria Rzepecka, Małgorzata Pindel, Magdalena Szczerba, Beata Iwona Białowąs
  • Okręg nr 28 (Częstochowa): Lidia Ewa Burzyńska, Szymon Stanisław Giżyński, Andrzej Janusz Gawron, Mariusz Wiesław Trepka, Artur Ryszard Warzocha, Beata Dorota Kocik, Dariusz Ryszard Wojnowski, Ewelina Katarzyna Mikulska, Edyta Maria Wierzbińska, Wojciech Bolesław Oczkowski, Karolina Agnieszka Dorosz, Urszula Zaleska, Piotr Derejczyk, Piotr Artur Wrona
  • Okręg nr 29 (Gliwice): Bożena Teresa Borys-Szopa, Jarosław Wiesław Wieczorek, Wojciech Piotr Szarama, Izabela Małgorzata Domogała, Piotr Mieczysław Pyzik, Barbara Anna Dziuk, Jarosław Włodzimierz Gonciarz, Anna Joanna Borówka, Tomasz Jan Olszewski, Józef Jan Kubica, Adam Marek Michczyński, Ewa Renata Waliczek, Piotr Jerzy Patoń, Dominika Sobczak, Martyna Ewa Francikowska, Danuta Maria Kostek, Grzegorz Turek, Elżbieta Izabela Kogowska-Piasecka

Wszystkie informacje o wyborach 2023 znajdziesz TUTAJ.

  • Okręg nr 30 (Rybnik): Bolesław Grzegorz Piecha, Paweł Jabłoński, Michał Piotr Woś, Teresa Glenc, Grzegorz Matusiak, Julia Maria Kloc-Kondracka, Karol Bogusław Szymura, Daniel Emilian Wawrzyczek, Mirela Elżbieta Szutka, Henryk Piotr Czich, Anna Katarzyna Szymik, Agnieszka Bochenek, Małgorzata Barbara Celińska, Elżbieta Jadwiga Słoń, Bartosz Kamil Hetmaniok, Natalia Małgorzata Śliwa, Mariusz Chmielewski, Katarzyna Anna Jóźwiak
  • Okręg nr 31 (Katowice): Mateusz Jakub Morawiecki, Michał Marek Wójcik, Marek Jacek Wesoły, Dorota Jolanta Tobiszowska, Jerzy Jan Polaczek, Andrzej Stanisław Sośnierz, Piotr Jerzy Trząski, Bernadeta Cecylia Biskup, Marek Leszek Gołosz, Mateusz Robert Targoś, Mariusz Piotr Skiba, Piotr Hubert Langfort, Piotr Aleksander Pietrasz, Anna Kozłowska, Krystyna Cuber, Jacek Paweł Nowak, Irena Maria Bruszewska-Dubiel, Tomasz Wiesław Papaj, Krystyna Zofia Panek, Barbara Patyk-Płuciennik, Janina Maria Zięba, Mariusz Piotr Wielkopolan, Andrzej Stanisław Baron, Aleksandra Maria Wysocka-Siembiga
  • Okręg nr 32 (Sosnowiec): Ewa Danuta Malik, Waldemar Franciszek Andzel, Robert Piotr Warwas, Dariusz Karol Starzycki, Danuta Czesława Nowicka, Jadwiga Baczyńska, Gabriel Dors, Grażyna Danuta Welon, Zbigniew Józef Piątek, Renata Helena Gacek, Ewa Irena Trawczyńska, Piotr Radosław Ociepka, Barbara Laskowska, Barbara Danuta Kozioł, Jerzy Paweł Reszke, Elżbieta Chłopek, Tadeusz Sokołowski, Zbigniew Bolesław Panek
  • Okręg nr 33 (Kielce): Jarosław Aleksander Kaczyński, Anna Maria Krupka, Krzysztof Bogdan Lipiec, Agata Katarzyna Wojtyszek, Andrzej Michał Kryj, Marek Kwitek, Grzegorz Witkowski, Michał Cieślak, Zbigniew Adam Koniusz, Mariusz Marek Gosek, Stanisław Paweł Porada, Grzegorz Piec, Zbigniew Jacek Piątek, Magdalena Anna Zieleń, Józef Cepil, Marcin Piotr Piętak, Anna Paluch, Irena Stanisława Marcisz, Kinga Bierońska, Jarosław Daniel Karyś, Anna Żarnowiecka, Lilla Brożyna, Magdalena Anna Karwat-Kasińska, Marek Strzała, Renata Bilska, Jarosław Miszczyk, Agata Ewa Sałata, Magdalena Anna Konieczna-Różycka, Stanisław Słoma, Artur Marian Konarski, Rafał Schab, Bartłomiej Dorywalski
  • Okręg nr 34 (Elbląg): Leonard Seweryn Krasulski, Teresa Wilk, Andrzej Śliwka, Robert Gontarz, Adam Ołdakowski, Damian Jan Godziński, Ewa Wyszomirska, Kamil Prusinowski, Elżbieta Marianna Węglewska, Andrzej Jarosław Rykaczewski, Anna Piątek, Anna Węgłowska, Dariusz Andrzej Struk, Jolanta Wiesława Andruszkiewicz, Krzysztof Stanisław Aurast, Jacek Roman Pawlik
  • Okręg nr 35 (Olsztyn): Janusz Antoni Cieszyński, Artur Henryk Chojecki, Iwona Ewa Arent, Błażej Leszek Poboży, Olga Ewa Semeniuk-Patkowska, Jerzy Wojciech Małecki, Wojciech Kossakowski, Paweł Czemiel, Bożenna Ulewicz, Henryk Żuchowski, Beata Anna Bukowska, Wojciech Cybulski, Małgorzata Urszula Remba-Kardasińska, Izabela Kamila Szostak, Jan Wojciech Mickiewicz, Andrzej Juchniewicz, Zdzisława Marianna Kobylińska, Sławomir Prusaczyk, Jan Krysiuk, Jerzy Szmit
  • Okręg nr 36 (Kalisz): Marlena Magdalena Maląg, Katarzyna Sójka, Jan Michał Dziedziczak, Tomasz Ławniczak, Jan Mosiński, Piotr Marek Kaleta, Lidia Czechak, Marek Jan Sowa, Alicja Maria Śniegocka, Leszek Józef Bierła, Piotr Włodzimierz Kogut, Andrzej Wawer, Arkadiusz Robert Stelmaszyk, Katarzyna Dziamska, Czesław Jan Szymoniak, Mateusz Marian Bukowski, Sławomira Maria Kalak, Jolanta Zamiatała, Radosław Mikołaj Dąbrowicz, Agnieszka Konieczna, Beata Maj, Paweł Goździaszek, Krzysztof Stanisław Kołeczko, Krzysztof Józef Dziedzic
  • Okręg nr 37 (Konin): Zbigniew Grzegorz Hoffmann, Witold Wojciech Czarnecki, Aneta Niestrawska, Zbigniew Dolata, Ryszard Bartosik, Zofia Mariola Itman, Robert Adam Popkowski, Dariusz Kałużny, Radomir Tomasz Piorun, Anna Woźniak, Jacek Dariusz Bartkowiak, Małgorzata Wiśniewska-Zabłocka, Monika Twardowska, Paweł Wojna, Magdalena Kopeć, Łukasz Grabowski, Anita Aldona Szykowna, Robert Kazimierz Gaweł
  • Okręg nr 38 (Piła): Krzysztof Władysław Czarnecki, Grzegorz Piechowiak, Zbigniew Czesław Ajchler, Dorota Katarzyna Kosowska, Michał Witold Zieliński, Dorota Banaś, Marcin Bartosz Porzucek, Arkadiusz Kubich, Emilia Muzyka, Antoni Kapeja, Katarzyna Erenc-Szpek, Małgorzata Chmielarz, Maria Jolanta Piosik, Julia Kinga Kołodziejewska, Anna Bronisława Wilczak, Sławomir Biliński, Dominika Anna Buchwald, Bogdan Włodzimierz Fleming
  • Okręg nr 39 (Poznań): Szymon Andrzej Szynkowski vel Sęk, Bartłomiej Piotr Wróblewski, Jadwiga Katarzyna Emilewicz, Małgorzata Irena Aleksandra Stryjska, Tadeusz Zysk, Zbigniew Czerwiński, Klaudia Strzelecka, Jacek Sommerfeld, Lidia Danuta Dudziak, Barbara Nowak, Marian Jan Markiewicz, Janusz Aleksander Jagiełka, Aleksandra Maria Kuź, Joanna Małgorzata Wargin-Torchała, Elżbieta Leszczyńska, Maria Anna Grela, Andrzej Kmieć, Mateusz Aleksander Matysiak, Arleta Waleria Szymkowiak, Filip Żelazny
  • Okręg nr 40 (Koszalin): Czesław Hoc, Paweł Maciej Szefernaker, Małgorzata Joanna Golińska, Marek Andrzej Subocz, Oliwia Judyta Skórka, Jan Krzysztof Górski, Urszula Maria Gozdalska-Słowik, Jan Andrzej Owsiak, Bogusław Adam Ogorzałek, Michał Feliks Olejniczak, Izabela Maria Kulec-Kaczmarska, Stanisław Krzysztof Rydz, Roksana Teresa Kaczmarek-Cichosz, Agnieszka Agata Curyl-Katholm, Barbara Głowacka, Stefan Józef Romecki
  • Okręg nr 41 (Szczecin): Marek Józef Gróbarczyk, Leszek Dobrzyński, Artur Lesław Szałabawka, Michał Jach, Zbigniew Bogucki, Dariusz Piotr Matecki, Anna Pawlak, Rafał Marek Mucha, Agnieszka Janina Stój-Rybak, Edward Kosmal, Paweł Mirowski, Andrzej Szelążek, Katarzyna Karolina Dyczyńska, Magdalena Zarębska-Kulesza, Sylwester Arkadiusz Chruszcz, Bożena Franciszka Karmasz, Jolanta Barbara Pisarska, Dorota Chodyko, Maria Romualda Brzozowska, Maciej Stanisław Kopeć, Kamila Buczek, Michał Zinowik, Monika Agnieszka Łoza, Krzysztof Piotr Zaremba.

Lista wyborcza PiS 2023. Kandydaci do Senatu

W niedzielę 15 października Polacy zdecydują również, kto zasiądzie w Izbie wyższej parlamentu. Wybory do niej odbędą się w stu jednomandatowych okręgach. Kogo PiS wystawił na listach Senatu? Podczas konferencji Prawa i Sprawiedliwości ogłoszono, że nazwiska kandydatów zostaną ogłoszone w najbliższych dniach. Pierwsze z nich przestawiono już w pierwszym weekendzie września:

  • Okręg nr 1: Rafał Józef Ślusarz
  • Okręg nr 2: Krzysztof Stanisław Mróz
  • Okręg nr 3: Dorota Czudowska
  • Okręg nr 4: Renata Teresa Wierzbicka
  • Okręg nr 5: Aleksander Jakub Szwed
  • Oktg nr 6: Jarosław Wojciech Obremski
  • Okręg nr 7: : Marcin Rafał Krzyżanowski
  • Okręg nr 8: Małgorzata Maria Calińska-Mayer
  • Okręg nr 9: Radosław Grzegorz Kempinski
  • Okręg nr 10: Mikołaj Bogdanowicz
  • Okręg nr 11: Maria Mazurkiewicz
  • Okręg nr 12: Józef Jan Ramlau
  • Okręg nr 13: Józef Mikołaj Łyczak
  • Okręg nr 14: Stanisław Gogacz
  • Okręg nr 15: Grzegorz Czelej
  • Okręg nr 16: Lech Stanisław Sprawka
  • Okręg nr 17: Grzegorz Michał Bierecki
  • Okręg nr 18: Kamila Grzywaczewska
  • Okręg nr 19: Jerzy Mieczysław Chróścikowski
  • Okręg nr 20: Grzegorz Przemysław Maćkowiak
  • Okręg nr 22: Tomasz Jacek Kłosowski
  • Okręg nr 23: Jan Tomaszewski
  • Okręg nr 24: Piotr Adamczyk
  • Okręg nr 25: Przemysław Jacek Błaszczyk
  • Okręg nr 26: Maciej Adam Łuczak
  • Okręg nr 27: Michał Seweryński
  • Okręg nr 28: Wiesław Józef Dobkowski
  • Okręg nr 29: Rafał Michał Ambrozik
  • Okręg nr 30: Andrzej Michał Pająk
  • Okręg nr 31: Marek Pęk
  • Okręg nr 32: Zbigniew Jan Cichoń
  • Okręg nr 33: Mateusz Małodziński
  • Okręg nr 34: Włodzimierz Bernacki
  • Okręg nr 35: Kazimierz Adam Wiatr
  • Okręg nr 36: Jan Wincenty Hamerski
  • Okręg nr 37: Wiktor Michał Durlak
  • Okręg nr 38: Marek Eryk Martynowski
  • Okręg nr 39: Krzysztof Bieńkowski
  • Okręg nr 40: Adam Lubiak
  • Okręg nr 41: Barbara Jadwiga Socha
  • Okręg nr 42: Wojciech Jakub Zabłocki
  • Okręg nr 43: Alvin Gajadhur
  • Okręg nr 44: Alicja Żebrowska
  • Okręg nr 45: Michał Grodzki
  • Okręg nr 46: Robert Adam Mamątow
  • Okręg nr 47: Maciej Górski
  • Okręg nr 48: Waldemar Jerzy Kraska
  • Okręg nr 49: Stanisław Karczewski
  • Okręg nr 50: Wojciech Skurkiewicz
  • Okręg nr 51: Jerzy Czerwiński
  • Okręg nr 52: Marcin Remigiusz Lorenc
  • Okręg nr 53: Grzegorz Peczkis
  • Okręg nr 54: Janina Zofia Sagatowska
  • Okręg nr 55: Zdzisław Stanisław Pupa
  • Okręg nr 56: Józef Jodłowski
  • Okręg nr 57: Alicja Maria Zając
  • Okręg nr 58: Mieczysław Józef Golba
  • Okręg nr 59: Marek Adam Komorowski
  • Okręg nr 60: Mariusz Krzysztof Gromko
  • Okręg nr 61: Anna Bogucka
  • Okręg nr 62: Samanta Maria Nowińska
  • Okręg nr 63: Dariusz Drelich
  • Okręg nr 64: Danuta Jadwiga Białooka-Kostenecka
  • Okręg nr 65: Hubert Grzegorczyk
  • Okręg nr 67: Natalia Nitek-Płażyńska
  • Okręg nr 68: Ryszard Bogdan Majer
  • Okręg nr 69: Monika Sylwia Pohorecka
  • Okręg nr 70: Łukasz Chmielewski
  • Okręg nr 73: Wojciech Piotr Piecha
  • Okręg nr 74: Danuta Elżbieta Sobczyk
  • Okręg nr 75: Piotr Franciszek Czarnynoga
  • Okręg nr 76: Arkadiusz Jakub Grabowski
  • Okręg nr 77: Jacek Piotr Dudek
  • Okręg nr 78: Jan Stanisław Chrząszcz
  • Okręg nr 79: Andrzej Jerzy Kalata
  • Okręg nr 80: Leszek Marian Piechota
  • Okręg nr 81: Jacek Władysław Włosowicz
  • Okręg nr 82: Jarosław Rusiecki
  • Okręg nr 83: Krzysztof Marek Słoń
  • Okręg nr 84: Łukasz Szymon Kochan
  • Okręg nr 85: Bogusława Orzechowska
  • Okręg nr 86: Zbigniew Purpurowicz
  • Okręg nr 87: Małgorzata Kopiczko
  • Okręg nr 88: Janusz Kubiak
  • Okręg nr 89: Danuta Maria Nijaka
  • Okręg nr 90: Dorota Elżbieta Barełkowska
  • Okręg nr 91: Ewa Anna Jemielity
  • Okręg nr 92: Krzysztof Jan Ostrowski
  • Okręg nr 93: Leszek Ryszard Galemba
  • Okręg nr 94: Dorota Słowińska
  • Okręg nr 95: Łukasz Mikołajczyk
  • Okręg nr 96: Andrzej Franciszek Wojtyła
  • Okręg nr 97: Agnieszka Kurzawa
  • Okręg nr 98: Halina Barbara Szymańska
  • Okręg nr 99: Barbara Maria Aściukiewicz
  • Okręg nr 100: Andrzej Stanisław Jakubowski
d9kxsk9

Warto przypomnieć, że zgodnie z decyzją rządu 15 października odbędzie się również ogólnopolskie referendum, w którym Polakom zostaną zadane cztery pytania, dotyczące "wyprzedaży majątku państwowego", mechanizmu relokacji migrantów, podniesienia wieku emerytalnego oraz likwidacji zapory na granicy z Białorusią.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d9kxsk9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9kxsk9
Więcej tematów