Trwa ładowanie...
d2mktz3

"Kursk" nie znajdzie się w sobotę w doku

Operacja umieszczenia wraku okrętu podwodnego "Kursk" w doku została przełożona na niedzielę bądź poniedziałek. Pierwotnie planowano przeprowadzenie tej operacji na sobotę.

d2mktz3
d2mktz3

W sztabie Floty Północnej poinformowano w sobotę, że w czasie kontrolnego umieszczania wraku z barką Gigant 4 w doku okazało się, że brakuje 40-50 centymetrów, aby kiosk Kurska wyszedł ze specjalnego wgłębienia w barce. Cała operacja została więc przełożona na niedzilę, zaś obecnie trwa demontaż barki.

Tymczasem do Murmańska przyjechał rosyjski prokurator generalny Władimir Ustinow. Być może już w poniedziałek w towarzystwie specjalistów z zakresu medycyny sądowej i innych pracowników prokuratury wejdzie na pokład Kurska.

W wywiadzie dla gazety Kommersant Ustinow po raz kolejny stwierdził jednak, że jest mało prawdopodobne, by można było jednoznacznie ustalić przyczyny zatonięcia okrętu. Jak powiedział - wciąż obowiązują dwie wersje przyczyny katastrofy: wybuch na pokładzie i zderzenie z obcym obiektem pływającym.

Okręt podwodny Kursk zatonął w czasie ćwiczeń na Morzu Barentsa w sierpniu zeszłego roku. Zginęła cała 118-osobowa załoga. (ajg)

d2mktz3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mktz3
Więcej tematów