WP

Kuchciński zamyka Sejm i pisze o medialnym show

Adrian i Kuba apelowali do marszałka Marka Kuchcińskiego, by nie ograniczał im "dostępu do powietrza" po tym, jak dostali zakaz wychodzenia z Sejmu. Kuchciński pisze o wykorzystywaniu niepełnosprawnych do eskalacji protestu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kuchciński odpiera zarzuty
Kuchciński odpiera zarzuty (Agencja Gazeta)
WP

Matka Kuby Iwona Hartwich powiedziała, że inne dzieci, dziewczynki mogą opuszczać Sejm. Adrian i Kuba, którym tego zabroniono, apelowali do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskeigo, by nie ograniczał im "dostępu do powietrza".

– Zostaliśmy ukarani przez marszałka Kuchcińskiego, który sam się zagrodził i zakazał nam w ogóle wychodzenia – powiedział Adrian na briefingu w Sejmie. - Dla nas wszystkich to problem. Jeżeli rząd ma problem, jeżeli chodzi o szczyt NATO, to mam nadzieję, że pracuje i w końcu przyjdzie z konkretną propozycją kompromisu w kwocie 500 zł - mówił z kolei Kuba.

Marszałek Kuchciński zareagował i napisał o medialnym show.

WP

"Proszę o niewykorzystywanie instrumentalne do eskalacji napięcia i gry politycznej osób starszych i niepełnosprawnych. Rząd pracuje nad realnym rozwiązaniem dla potrzebujących wsparcia, które jest im bardziej potrzebne niż medialny show" - brzmi wpis Kuchcińskiego na Twitterze.

Jest coraz więcej zarzutów pod adresem marszałka Kuchcińskiego. Między innymi za wstrzymanie wydawania jednorazowych przepustek do Sejmu. 91-letnia weteranka Powstania Warszawskiego nie została w ubiegłym tygodniu wpuszczona do niepełnosprawnych protestujących w Sejmie. Podobnie było z Janiną Ochojską.

WP

Parlamentarzyści PO i Nowoczesnej oświadczyli w środę, że marszałek Sejmu Marek Kuchciński i jego służby zamieniły Sejm w twierdzę. Dziennikarze informują także o zasłonięciu korytarza, na którym jest gabinet marszałka.

WP
WP