Trwa ładowanie...

Kuchciński zamyka Sejm i pisze o medialnym show

Adrian i Kuba apelowali do marszałka Marka Kuchcińskiego, by nie ograniczał im "dostępu do powietrza" po tym, jak dostali zakaz wychodzenia z Sejmu. Kuchciński pisze o wykorzystywaniu niepełnosprawnych do eskalacji protestu.

Kuchciński zamyka Sejm i pisze o medialnym showŹródło: Agencja Gazeta
d346h25
d346h25

Matka Kuby Iwona Hartwich powiedziała, że inne dzieci, dziewczynki mogą opuszczać Sejm. Adrian i Kuba, którym tego zabroniono, apelowali do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskeigo, by nie ograniczał im "dostępu do powietrza".

– Zostaliśmy ukarani przez marszałka Kuchcińskiego, który sam się zagrodził i zakazał nam w ogóle wychodzenia – powiedział Adrian na briefingu w Sejmie. - Dla nas wszystkich to problem. Jeżeli rząd ma problem, jeżeli chodzi o szczyt NATO, to mam nadzieję, że pracuje i w końcu przyjdzie z konkretną propozycją kompromisu w kwocie 500 zł - mówił z kolei Kuba.

Marszałek Kuchciński zareagował i napisał o medialnym show.

"Proszę o niewykorzystywanie instrumentalne do eskalacji napięcia i gry politycznej osób starszych i niepełnosprawnych. Rząd pracuje nad realnym rozwiązaniem dla potrzebujących wsparcia, które jest im bardziej potrzebne niż medialny show" - brzmi wpis Kuchcińskiego na Twitterze.

Jest coraz więcej zarzutów pod adresem marszałka Kuchcińskiego. Między innymi za wstrzymanie wydawania jednorazowych przepustek do Sejmu. 91-letnia weteranka Powstania Warszawskiego nie została w ubiegłym tygodniu wpuszczona do niepełnosprawnych protestujących w Sejmie. Podobnie było z Janiną Ochojską.

d346h25

Parlamentarzyści PO i Nowoczesnej oświadczyli w środę, że marszałek Sejmu Marek Kuchciński i jego służby zamieniły Sejm w twierdzę. Dziennikarze informują także o zasłonięciu korytarza, na którym jest gabinet marszałka.

d346h25
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d346h25
Więcej tematów