Trwa ładowanie...

Koronawirus z Chin. Pierwszy przypadek wtórnego zarażenia w Stanach Zjednoczonych

Kolejny potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem w Stanach Zjednoczonych. Jak informują amerykańskie media, chodzi o pacjenta z okręgu Solano w Kalifornii, który leczony był w szpitalu w Sacramento. Mężczyzna jest pierwszym zarażonym Amerykaninem, który nie był w Chinach.
Share
Koronawirus z Chin. Stany Zjednoczone z kolejny przypadkiem zarażenia.
Koronawirus z Chin. Stany Zjednoczone z kolejny przypadkiem zarażenia.Źródło: PAP, Fot: PAP/EPA/ERIK S. LESSER
d44jyy4

Informację podano w czwartek nad ranem czasu polskiego.

Koronawirus w Stanach Zjednoczonych. Nowy przypadek

Według informacji urzędników z resortu ds. zdrowia w Kalifornii, zarażony koronawirusem pacjent nie podróżował wcześniej do Chin ani innego państwa, w którym wykryto koronawirus.

d44jyy4

Jak informuje portal Politico.com, władze stanowe wszczynają teraz procedurę, mającą na celu zlokalizowanie osoby, która mogła zarazić mieszkańca Kalifornii.

Czytaj też: "Zarażają się ludzie, którzy w Chinach nie byli”. Dr Paweł Grzesiowski o wtórnym ognisku koronawirusa

Zobacz też: Najnowszy sondaż. Triumf Andrzeja Dudy

Koronawirus w Stanach Zjednoczonych. Władze Kalifornii reagują

"Przewidywaliśmy możliwość wystąpienia takiego przypadku. Biorąc pod uwagę nasze bliskie relacje rodzinne, społeczne i biznesowe z Chinami, nie jest niespodzianką, że pierwszy taki przypadek odnotowano właśnie w Kalifornii" - mówiła w rozmowie z amerykańskimi mediami dr Sonia Angell, Dyrektor Kalifornijskiego Departamentu Zdrowia.

d44jyy4

Jak dodała, władze Kalifornii ściśle współpracują z partnerami federalnymi w walce z koronawirusem.

Informację o pierwszym zarażonym koronawirusem bez pobytu w Chinach potwierdził też portal "The Independent" na swoim Twitterze. " "Mieszkaniec Kalifornii bez powiązań z Chinami zaraził się koronawirusem. Choroba zaczyna się rozprzestrzeniać po Stanach Zjednoczonych" - informuje portal.

Lokalne władze twierdzą, że ryzyko związane z zarażeniem koronawirusem jest wciąż niskie. To samo podkreślał na wieczornej konferencji prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump.

d44jyy4

Koronawirus w Stanach Zjednoczonych. Bilans

Według informacji podanych przez CDC (Centrum Kontroli Chorób i Przeciwdziałania), w Stanach Zjednoczonych zarażonych jest już 14 osób. Na obecność koronawirusa przebadano blisko 450 Amerykanów. Nie było jeszcze przypadku śmiertelnego.

Na świecie zmarło już 2801 osób. Zarażonych jest blisko 82 100 pacjentów. W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł śmiertelny wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

Źródło: Politico.com

Czytaj również: Koronawirus z Chin. COVID-19 zaatakował Macedonię Północną

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d44jyy4

Podziel się opinią

Share
d44jyy4
d44jyy4
Więcej tematów