Trwa ładowanie...
d448x78

Koronawirus z Chin. Pakistan kolejnym krajem na Bliskim Wschodzie z COVID-19

- Potwierdzam dwa pierwsze przypadki koronawirusa w Pakistanie. Oba są traktowane zgodnie ze standardami klinicznymi - przekazał na Twitterze pakistański minister zdrowia Zafar Mirza. To już 9 kraj na Bliskim Wschodzie do którego zagościł COVID-19.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus z Chin. Konferencja prasowa pakistańskiego ministerstwa zdrowia
Koronawirus z Chin. Konferencja prasowa pakistańskiego ministerstwa zdrowia (PAP, Fot: PAP/EPA/FAYYAZ AHMED)
d448x78

- Stan zdrowia pacjentów jest stabilny. Nie ma powodu do paniki, wszystko jest pod kontrolą - uspokajał w mediach społecznościowych pakistański minister zdrowia Zafar Mirza. Jak przekazały lokalne władze, jeden z przypadków wystąpił w Karczi - największym mieście w kraju. Nie poinformowano, gdzie mieszka druga zainfekowana osoba. Obie osoby powróciły niedawno z pielgrzymki religijnej z Iranu.

Tymczasem w regionie (łącznie z Pakistanem) COVID-19 zagrożonych jest 9 krajów. To Izrael, Liban, Irak, Kuwejt, Bahrajn, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Afganistan oraz Iran. Najcięższa sytuacja dotyczy Teheranu - do środowego wieczora odnotowano w sumie 19 przypadków śmiertelnych oraz 139 zarażeń.

Ministerstwo zdrowia Libanu potwierdziło także drugi przypadek zarażenia koronawirusem w tym kraju. Według informacji przekazanych przez resort zdrowia, pacjent został poddany kwarantannie po powrocie z religijnej podróży do Iranu. W zeszłym tygodniu zarażona kobieta wróciła do Libanu tym samym lotem co pierwszy pacjent z COVID-19.

d448x78

Zobacz też: Wybory prezydenckie 2020. Znikające wpisy Andrzeja Dudy. Adam Bielan wyjaśnia

Koronawrius z Chin. Zjednoczone Emiraty Arabskie gotowe na COVID-19

W Kuwejcie zanotowano wzrost liczby zarażonych osób. Obecny bilans wynosi 25 pacjentów i jak przekazuje ministerstwo zdrowia w oświadczeniu "nowe 13 przypadków COVID-19 związanych jest z podróżą do Iranu".

d448x78

Identyczna sytuacja dotyczy Bahrajnu - tamtejsze ministerstwo informuje o wzroście zarażeń do 26. Podobnie jak w Kuwejcie przypadki powiązane są z Teheranem.

W zdecydowanym tonie wypowiadają się przedstawiciele Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Pracownik z Krajowego Urzędu ds. Zarządzania Kryzysowego i Katastrofy ZEA w rozmowie z Reutersem przyznał, że kraj jest "dobrze przygotowany na najgorsze scenariusze" w związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem na Bliskim Wschodzie

"Zjednoczone Emiraty Arabskie mają wystarczające zaplecze, by poddać pacjentów kwarantannie, a odpowiednie organy zostały poinstruowane, by przeprowadzały pełny nadzór wszystkich osób wjeżdżających do kraju" - dodał urzędnik.

arcgis
Podziel się

Koronawirus z Chin. Świat walczy z rozprzestrzeniającą się epidemią

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2 po raz pierwszy pojawiła się w grudniu i bardzo szybko rozprzestrzenia się po wszystkich kontynentach. Do środowego popołudnia potwierdzono śmierć 2770 osób. Zarażonych koronawirusem jest już ponad 81 tys. osób na całym globie.

arcgis
Podziel się

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d448x78

Podziel się opinią

Share

d448x78

d448x78
Więcej tematów