Trwa ładowanie...
d4k7vof

Koronawirus z Chin. COVID-19 zaatakował Macedonię Północną

Pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem odnotowano w Macedonii Północnej. - Zdiagnozowano go u kobiety, która ostatnio wróciła z Włoch - przekazał minister zdrowia Venko Filipcze. Z pierwszych informacji wynika, że jej stan jest stabilny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus z Chin. Przejście graniczne w Macedonii Półnicnej
Koronawirus z Chin. Przejście graniczne w Macedonii Półnicnej (PAP, Fot: PAP/EPA/GEORGI LICOVSKI)
d4k7vof

- Macedonka, u której wykryto koronawirusa, wróciła furgonetką do kraju z Włoch. Wszyscy pasażerowie pojazdu przechodzą obecnie testy. Kobieta jest pierwszą pacjentką w Macedonii Północnej, u której wykryto koronawirusa - wyjawił Venko Filipcze.

Przypomnijmy, że kilka godzin wcześniej pierwszy przypadek osoby zarażonej koronawirusem odnotowano w Grecji. Pacjentką szpitala w Salonikach jest 38-letnia kobieta, która niedawno wróciła z północnych Włoch.

Tymczasem na Półwyspie Apenińskim trwa gorączkowa walka z COVID-19. Bilans ofiar koronawirusa we Włoszech ponownie wzrósł. Zmarła 12 ofiara SARS-CoV-2, a liczba zarażonych sięgnęła 400 osób. Wśród chorych są również dzieci. Wirus pojawił się w 10 z 20 regionów Italii.

d4k7vof

Koronawirus z Chin. Gruzja kolejnym krajem na liście z COVID-19

Późnym wieczorem w środę gruzińscy lekarze zdiagnozowali pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem w kraju. - Wirusa wykryto u Gruzina, który wrócił do kraju z Iranu przez Azerbejdżan. Pacjenta przewieziono z granicy do szpitala zakaźnego - przekazała gruzińska minister zdrowia. Według Ekaterine Tikaradze nie ma powodów do obaw, ponieważ pacjent znajduje się w izolatce. - Prawdopodobieństwo dalszego rozprzestrzeniania się koronawirusa jest minimalne - dodała polityk.

Na kolejne doniesienia o szerzącej się epidemii reagują polskie władze. Zwołania pilnego posiedzenia Sejmu w tej sprawie domaga się prezydent Andrzej Duda. - Chciałbym, aby ta debata odbyła się publicznie i żeby rząd udzielił społeczeństwu informacji o tym jak wygląda sytuacja - dodał polityk. Marszałek Izby zapowiedziała, że w czwartek na prezydium podjęta zostanie decyzja, kiedy ewentualnie takie posiedzenie może się odbyć.

d4k7vof

I choć rządzący próbują tonować nastroje, to sam minister zdrowia mówi, że nadejście COVID-19 do Polski to "kwestia czasu". W związku z tym podjęto szczególne środki ostrożności. - Od kilku tygodni trwają działania zabezpieczające. Obecnie wdrożono nowe zalecenia na lotniskach i innych środkach lokomocji. W samolotach obowiązkowo sprawdzana jest m.in. temperatura - przekazał na briefingu prezydent Andrzej Duda.

Koronawirus z Chin. Świat walczy z rozprzestrzeniającą się epidemią

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2 po raz pierwszy pojawiła się w grudniu i bardzo szybko rozprzestrzenia się po wszystkich kontynentach. Do środowego popołudnia potwierdzono śmierć 2770 osób. Zarażonych koronawirusem jest już ponad 81 tys. osób na całym globie.

   arcgis
(arcgis)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4k7vof

Zobacz też: Wybory prezydenckie 2020. Znikające wpisy Andrzeja Dudy. Adam Bielan wyjaśnia

d4k7vof

Podziel się opinią

Share
d4k7vof
d4k7vof
Więcej tematów