Trwa ładowanie...

Koronawirus z Chin. Pierwszy przypadek w Grecji. We Włoszech już 12 ofiar śmiertelnych, rośnie liczba zakażonych

Bilans ofiar koronawirusa we Włoszech znów wzrósł. Zmarła 12 ofiara SARS-CoV-2. Liczba zarażonych sięgnęła 374. Wśród chorych są także dzieci. Pierwszy przypadek koronawirusa stwierdzono w Grecji. Rośnie liczba zakażonych w Niemczech i na Chorwacji.

Koronawirus z Chin. Pierwszy przypadek w Grecji. We Włoszech już 12 ofiar śmiertelnych, rośnie liczba zakażonychŹródło: PAP, fot: EPA/ANDREA FASANI
d3jnvt1

Dwunasta ofiara koronawirusa we Włoszech to 69-letni mężczyzna z regionu Emilia-Romania. Już wcześniej cierpiał na chorobę układu oddechowego - informują włoskie media.

Z najnowszych danych wynika, że potwierdzono już 374 przypadki zarażenia koronawirusem we Włoszech. Najwięcej zarażonych jest w Lombardii - aż 258 przypadków. W Wenecji Euganejskiej testy wypadły pozytywnie u 71 osób, w regionie Emilia-Romania u 30, w Piemoncie, w Lacjum, Liguria i Sycylii zarażone są po 3 osoby, w Toskanii 2, w regionie Marche i w Południowym Tyrolu po jednej osobie.

Wśród zarażonych jest także sześcioro dzieci - na szczęście ich stan dobry, mają tylko łagodne objawy choroby.

d3jnvt1

Koronawirus w Grecji

Rzecznik greckiego ministerstwa zdrowia poinformował o pierwszym przypadku koronawirusa w tym kraju. Pacjentką szpitala w salonikach jest 38-letnia kobieta, która niedawno wróciła z północnych Włoch.

Kobieta ma tylko łagodne objawy choroby.

Koronawirus na Chorwacji i w Niemczech

Chorwacja odnotowała drugi przypadek zarażenia koronawirusem. To brat bliźniak pierwszego zarażonego - młodego męzczyzny, który wrócil niedawno z Mediolanu. Stan obu mężczyzn lekarze określają jako dobry. Około 15 osób, które miały kontakt z zarażonymi poddano obserwacji w ich domach.

d3jnvt1

Do 18 wzrosła liczba zarażonych w Niemczech. Jeden z chorych - 47-letni mężczyzna z Nadrenii Północnej-Westfalii - walczy o życie. Stan 25-latka z Badenii-Wirtembergii, który niedawno wrócił z podróży do Mediolanu lekarze oceniają jako dobry.

WHO: za wcześnie na ogłaszanie pandemii

Tymczasem szef WHO dr Tedros Adhanom Ghebreyesus, uważa, że nie ma potrzeby ogłaszania pandemii. Organizacja przyznała jednak, że po raz pierwszy liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem na świecie jest wyższa, niż w samych Chinach kontynentalnych. Przyznają, że jest to bardzo niepokojące.

- Nieostrożne używanie słowa pandemia nie przynosi wymiernych korzyści, wiąże się ze znacznym ryzykiem, jeśli chodzi o ryzyko niepotrzebnej paniki. Mogłoby to też zostać odebrane jako przyznanie, że nie możemy dłużej powstrzymywać wirusa, co nie jest prawdą. To walka, którą można wygrać, jeśli będziemy postępować właściwie - stwierdził szef WHO.

d3jnvt1

Koronawirus na Diamond Princess: nowi zarażeni

Japońscy stwierdzili koronawirusa u kolejnych 14 osób na pokładzie statku wycieczkowego Diamond Princess, który został poddany kwarantannie w porcie w Jokohamie.

Na pokładzie wycieczkowca pozostaje około tysiąca osób. Większość z nich to członkowie załogi, ale jest też grupa pasażerów, która miała kontakt z zarażonymi, ale nie została jeszcze przeniesiona do specjalnych placówek w celu monitorowania ich stanu zdrowia.

Testy na koronawirusa wypadły pozytywnie u pięciu pasażerów i dziewięciu członków załogi. Nie podano narodowości tych osób.

Łączna liczba osób zarażonych na statku wycieczkowym wzrosła więc do 705 osób. Troje z nich zmarło.

Źródło: repubblica.it, bild.de, theguardian.com

d3jnvt1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jnvt1
Więcej tematów