Trwa ładowanie...
d3m7ne7

Koronawirus z Chin. Pacjent z podejrzeniem zarażenia w Norwegii

Koronawirus przedostał się do kolejnego europejskiego kraju - tym razem COVID-19 pojawił się w Norwegii. Norweska Agencja Zdrowia Publicznego poinformowała wieczorem, że osoba z pozytywnym testem na obecność koronawirusa została odizolowana w domu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus z Chin. Konferencja prasowa Norweskiej Agencji Zdrowia Publicznego
Koronawirus z Chin. Konferencja prasowa Norweskiej Agencji Zdrowia Publicznego (PAP, Fot: PAP/EPA/Terje Bendiksby)
d3m7ne7

- Wynik badania jest słabo dodatni, dlatego uznajemy, że ryzyko rozprzestrzenienia się infekcji od tej osoby jest niewielkie - stwierdziła Line Vold, dyrektor departamentu Agencji Zdrowia Publicznego. Według przedstawicieli tej instytucji pierwsze badanie tej osoby dało wynik negatywny. Na konferencji prasowej dodano, że zakażenie dotyczy osoby, która wróciła w weekend z Chin i nie wykazuje objawów choroby.

Tymczasem polskie władze na bieżąco monitorują rozwój sytuacji w Europie. Prezydent Andrzej Duda po posiedzeniu w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego skierował wniosek do Marszałek Sejmu o "pilne posiedzenie Izby" w związku z rozprzestrzeniającym się COVID-19 w Europie. - Chciałbym, aby ta debata odbyła się publicznie i żeby rząd udzielił społeczeństwu informacji o tym jak wygląda sytuacja - dodał polityk.

Elżbieta Witek odpowiedziała już na apel prezydenta. - Marszałek Sejmu zwołała na czwartek Prezydium Sejmu dotyczące specjalnego posiedzenia Izby - przekazało Centrum Informacyjne Sejmu. Spotkanie odbędzie się o godzinie 14.

d3m7ne7

Koronawirus z Chin. Świat walczy z rozprzestrzeniającą się epidemią

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2 po raz pierwszy pojawiła się w grudniu i bardzo szybko rozprzestrzenia się po wszystkich kontynentach. Do środowego popołudnia potwierdzono śmierć 2770 osób. Zarażonych koronawirusem jest już ponad 81 tys. osób na całym globie.

arcgis
Podziel się
d3m7ne7

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Wybory prezydenckie 2020. Znikające wpisy Andrzeja Dudy. Adam Bielan wyjaśnia

d3m7ne7

Podziel się opinią

Share

d3m7ne7

d3m7ne7
Więcej tematów