Trwa ładowanie...
d26zlpv

Koronawirus w Polsce. Pacjent stacji dializ w Mławie zakażony koronawirusem. Ponad 100 osób na kwarantannie

Dramatyczna sytuacja w stacji dializ w Mławie. U jednego z pacjentów potwierdzono koronawirusa. Zakażony jest też jeden z pracowników stacji. Na kwarantannie są 104 osoby, z których ponad połowa to pacjenci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus na stacji dializ w Mławie. 104 osoby objęto kwarantanną
Koronawirus na stacji dializ w Mławie. 104 osoby objęto kwarantanną (PAP, Fot: Jacek Turczyk)
d26zlpv

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem na stacji dializ w Mławie potwierdzono w piątek. Stwierdzono go u jednego z pacjentów. W poniedziałek okazało się, że SARS-CoV-2 zakażony jest także kierowca z tej placówki - informuje portal codziennikmlawski.pl.

Kwarantannie poddano łącznie 104 osoby: pacjentów i pracowników stacji dializ. W środę i czwartek od wszystkich zostaną pobrane wymazy, by stwierdzić skalę problemu.

Stacji nie można zamknąć. 66 korzystających z jej pomocy pacjentów nie można pozbawić możliwości korzystania z dializy. To mogłoby skończyć się dla nich śmiercią.

d26zlpv

– Od piątku wykonaliśmy ogromną pracę logistyczną. W krótkim czasie musieliśmy dotrzeć do wszystkich osób z tzw. kontaktu. Ponieważ stacji nie można zamknąć, dostosowaliśmy procedury do zaistniałej sytuacji. Wspólnie z kierownikiem stacji dializ ustaliliśmy, że wzmocnione będą środki ochrony indywidualnej, a pacjenci objęci kwarantanną poruszać się będą autem jedynie na trasie dom - stacja dializ. Oczywiście, wszyscy pracownicy i pacjenci będą mieli wykonane testy - mówi portalowi codziennikmlawski.pl Ewa Sztuba dyrektor PSSE w Mławie.

W poniedziałek resort zdrowia poinformował o 595 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem.

Nowe przypadki potwierdzono w województwach: mazowieckim (150), małopolskim (84), śląskim (76), pomorskim (52), łódzkim (44), podkarpackim (37), wielkopolskim (30), kujawsko-pomorskim (28), opolskim (23), dolnośląskim (17), zachodniopomorskim (14), warmińsko-mazurskim (11), świętokrzyskim (10), lubuskim (8), lubelskim (6) i podlaskim (5).

8 osób chorych na COVID-19 zmarło. Najmłodsza z nich miała 29 lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d26zlpv

Podziel się opinią

Share
d26zlpv
d26zlpv
Więcej tematów