Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Abp Gądecki apeluje o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw

"Apeluję do kapłanów, aby przypominali uczestnikom zgromadzeń religijnych o tym obowiązku oraz by stwarzali wiernym możliwość przyjmowania Komunii Świętej na rękę, według szczegółowych przepisów diecezjalnych" - pisze przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.
Share
Koronawirus w Polsce. Abp Gądecki: "W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apeluję o przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych"
Koronawirus w Polsce. Abp Gądecki: "W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apeluję o przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych"
d3c0hf9

"W ostatnich dniach docierają do nas informacje o wzroście zakażeń koronawirusem" - pisze w apelu, który został opublikowany w piątek na stronie episkopatu abp Stanisław Gądecki. I dodaje: "W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych".

Możliwość przyjmowania komunii na rękę

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski apeluje do kapłanów, aby przypominali uczestnikom zgromadzeń religijnych obowiązku noszenia maseczek ochronnych. A także, aby stwarzali wiernym możliwość przyjmowania komunii świętej na rękę, według szczegółowych przepisów diecezjalnych.

d3c0hf9

"Dziękuję za konsekwentne i sumienne przestrzeganie zaleceń w ostatnich miesiącach, dzięki czemu parafie - choć w trudniejszych warunkach - mogą dalej, bez przeszkód prowadzić swoją aktywność duszpasterską i służyć nam wszystkim" - podkreśla abp Gądecki.

Jak zaznacza wakacyjny czas "sprzyja wypoczynkowi, podróżowaniu i spotkaniom z najbliższymi", ale może "osłabić naszą czujność".

"Epidemia się nie skończyła i dlatego - w trosce o zdrowie wszystkich, zwłaszcza osób bardziej narażonych - proszę o roztropność i konsekwentne stosowanie zaleceń sanitarnych" - zaleca abp Gądecki.

Kolejny rekord zakażeń w Polsce

Liczba odnotowanych zakażeń dziennych w Polsce rośnie od kilku dni. Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o 809 nowych zakażeniach. Najwięcej osób zachorowało w województwie śląskim, małopolskim i mazowieckim.

d3c0hf9

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Nowe ograniczenia jesienią?

Czytaj też: Koronawirus. Raport z frontu, dzień piąty. Po omacku

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3c0hf9

Podziel się opinią

Share
d3c0hf9
d3c0hf9
Więcej tematów