Trwa ładowanie...
pentagon

Komunikat MON ws. cięć wydatków przez USA. "To opóźnienie"

Zmiany w budżecie Pentagonu spowodują opóźnienia, ale nie rezygnację z inwestycji w Polsce - uspokaja MON po decyzji USA ws. cięć w wydatkach militarnych.

Share
Komunikat MON ws. cięć wydatków przez USA. "To opóźnienie"
Źródło: East News
d21waxu

"Zaplanowane przesunięcia w budżecie obronnym USA spowodują jedynie niewielkie opóźnienia zaplanowanych już inwestycji w infrastrukturę wojskową w naszym kraju i nie będą miały istotnego wpływu na bieżącą obecność sił zbrojnych USA w Polsce" - głosi komunikat służb prasowych resortu obrony.

Ministerstwo zaznacza, że według zapewnień strony amerykańskiej "mowa jest jedynie o opóźnieniach, a nie rezygnacji z inwestycji". Urzędnicy stwierdzają również, że zmiany w budżecie Pentagonu nie wpłyną na porozumienie o zwiększaniu liczebności wojsk Stanów Zjednoczonych w Polsce.

d21waxu

"Skutki korekt budżetowych, z uwagi na ich niedużą wartość i planowany termin rozpoczęcia, będą mogły być szybko zniwelowane w kolejnym budżecie obronnym USA" - zaznaczają autorzy stanowiska MON. Dodają, że decyzje dotyczące Polski stanowią "jedynie kilkuprocentową część planowanych opóźnień".

Pieniądze na mur na granicy z Meksykiem

Pentagon podał listę inwestycji, które zostaną wstrzymane. Wśród nich jest pięć projektów z Polski, które były zaplanowane na przyszły rok.

Pieniądze zostaną przeznaczone na sfinansowanie budowy muru na granicy USA i Meksyku. Pełna lista wstrzymanych przez Pentagon decyzji liczy 127 pozycji. Ich łączna wartość wynosi 3,6 mld dolarów.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Ostry spór w studio WP. Marcin Kierwiński kontra Radosława Fogiel

d21waxu

Podziel się opinią

Share
d21waxu
d21waxu
Więcej tematów