Trwa ładowanie...

Kandydaci na prezydenta Warszawy. Oni powalczą o urząd w Stolicy

Mieszkańcy Warszawy w kwietniu 2024 roku zdecydują o składzie lokalnego samorządu. Jednym z wybieranych organów władzy terytorialnej, będzie prezydent miasta. Kto stanie do walki o urząd włodarza Stolicy? Jak podaje PKW, na listach wyborczych znalazło się 6 nazwisk. Obecny prezydent Warszawy powalczy o reelekcję.

Kandydaci na prezydenta Warszawy w wyborach samorządowych 2024Kandydaci na prezydenta Warszawy w wyborach samorządowych 2024Źródło: Pixabay
d26fcd8
d26fcd8

Zgodnie z terminami określonymi w kalendarzu wyborczym, w czwartek 14 marca o godzinie 16:00 upłynął czas zgłoszeń kandydatów na wójtów, burmistrzów oraz prezydentów miast do komisarzy wyborczych. PKW przedstawiła listy kandydatów na prezydenta Warszawy. Kto zawalczy o głosy wyborców 7 kwietnia, w czasie I tury wyborów samorządowych?

Prezydent Warszawy. Lista wyborcza PKW 2024

Warszawa to jedna ze 107 miejscowości w Polsce, w których w kwietniu wyborcy wybiorą prezydenta miasta. O urząd ten powalczy 6 kandydatów. Jak podaje Państwowa Komisja Wyborcza, na listach wyborczych znaleźli się:

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Bosak komentuje wpis Żukowskiej. "Zwyczajne chamstwo i prymitywizm"

  • BIEJAT Magdalena Agnieszka - KKW LEWICA
  • BOCHEŃSKI Tobiasz Adam - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  • KORWIN-MIKKE Janusz Ryszard - KW BEZPARTYJNI
  • STAROSIELEC Romuald Tadeusz - KW RUCH NAPRAWY POLSKI
  • TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz - KKW KOALICJA OBYWATELSKA
  • WIPLER Przemysław Janusz - KWW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY
d26fcd8

Wybory samorządowe 2024. Sprawdź najnowsze informacje

Prezydent miasta Warszawa. W jaki sposób zostanie wybrany?

Wybory na prezydenta Warszawy mogą rozstrzygnąć się w I lub II turach wyborów. Jak bowiem informuje Kodeks wyborczy, za wybranego na urząd w pierwszym głosowaniu uznaje się kandydata, który zdobył większość bezwzględną, czyli więcej niż połowę ważnie oddanych głosów.

Jeżeli tak się nie stanie, dwa tygodnie po I turze wyborów samorządowych, organizowane jest ponowne głosowanie. O urząd w ich trakcie walczy jednak wyłącznie dwoje kandydatów, którzy I turze uzyskali najwyższe wyniki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d26fcd8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26fcd8
Więcej tematów