Trwa ładowanie...

Kaczyński starł się z Tuskiem. Nowy sondaż wskazuje wygranego

Z najnowszego sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski wynika, że 33,7 proc. Polaków żyje się lepiej za rządów partii Jarosława Kaczyńskiego. Okazuje się także że wśród wyborców opozycji znaleźli się i tacy, którzy uważają, że dostatniej żyje im się teraz - nie za rządów Donalda Tuska.

Share
Na zdjęciu po lewej Donald Tusk, po prawej Jarosław KaczyńskiNa zdjęciu po lewej Donald Tusk, po prawej Jarosław KaczyńskiŹródło: Agencja Gazeta, fot: Cezary Aszkielowicz
d437hn8

W roku przedwyborczym politycy ostro ścierają się o racje. W walce politycznej nie brakuje wzajemnych oskarżeń i podkreślania, która to z partii zarządzał Polską lepiej.

Ludzie Zjednoczonej Prawicy podkreślają znaczenie wprowadzonych programów socjalnych, które ich zdaniem "wyrwały Polaków z biedy". Na jednym ze spotkań z sympatykami PiS Kaczyński mówił też o biedzie, która zmuszała ludzi do "zbierania po lasach kartofli zasadzanych dla dzików".

Innego zdania są politycy opozycji. Od tygodni biją na alarm w związku z najwyższą od lat inflacją. Donald Tusk apelował też do Kaczyńskiego, by ten kupił coś w "Żabce" i zobaczył "jak ludzie obliczają każdy grosz".

Wirtualna Polska postanowiła oddać głos Polkom i Polakom, by to oni powiedzieli, kiedy żyło im się dostatniej: za rządów Morawieckiego i PiS czy za rządów Tuska i koalicji PO-PSL.

Jak wynika z najnowszego badania United Surveys dla WP, 33,7 proc. respondentów uznało, że obecnie żyje się im lepiej. Nieco mniej uczestników sondażu przyznało, że lepiej żyło im się za czasów koalicji PO-PSL - tę odpowiedź wskazało 30,2 proc.

d437hn8

22,8 proc. ankietowanych nie dostrzega różnicy. Wskazali oni odpowiedź "żyje się dokładnie tak samo".

Kiedy Polakom żyło się dostatniej?Źródło: WP WP
Kiedy Polakom żyło się dostatniej? Źródło: WPŹródło: WP

13,3 proc. uczestników badania nie potrafiło odpowiedzieć na powyższe pytanie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz też: Rosnąca inflacja. Dodatkowy podatek nakładany na Polaków. "Najgorszy z możliwych"

Preferencje polityczne nie są bez znaczenia. Przeprowadzony sondaż wykazał, że aż 97 proc. wyborców PiS dobrze ocenia działania rządów Morawieckiego i PiS na rzecz poprawy sytuacji materialnej obywateli.

d437hn8

Spośród głosujących na PiS nikt nie wskazał odpowiedzi, że w Polsce dostatniej żyło się za czasów koalicji PO-PSL. Podobnie było w przypadku odpowiedzi "żyje się dokładnie tak samo".

Z kolei 3 proc. respondentów w tej grupie zaznaczyło odpowiedź "nie wiem/trudno powiedzieć".

Kiedy Polakom żyło się dostatniej?Źródło: WP WP
Kiedy Polakom żyło się dostatniej? Źródło: WPŹródło: WP

Choć wyborcy opozycji lepiej oceniają komfort życia za czasów rządów Tuska i koalicji PO-PSL, ich ocena nie jest tak jednoznaczna. 51 proc. stwierdziło, że w przeszłości żyło im się dostatniej.

d437hn8

Zaś 26 proc. głosujących na opozycję uznało, że żyje im się dokładnie tak samo. Niemal co piąty ankietowany w tej grupie nie potrafił odpowiedzieć na zadane pytanie. 4 proc. odpowiedziało, że żyje im się lepiej za rządów Morawieckiego i PiS.

Kiedy Polakom żyło się dostatniej?Źródło: WP WP
Kiedy Polakom żyło się dostatniej? Źródło: WPŹródło: WP

Czytaj też:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d437hn8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d437hn8
Więcej tematów