Trwa ładowanie...

Jest oficjalna petycja do ministra Ziobry. Chodzi o Magdę Żuk i dwie inne kobiety

Prawnicy Biura Detektywistycznego Lampart przygotowali petycję skierowaną do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Jak informują, po apelach internautów, zwracają się do niego z prośbą o "objęcie osobistym nadzorem zwierzchnim i merytorycznym wszelkich czynności prowadzonych w ramach tych trzech śledztw".

Jest oficjalna petycja do ministra Ziobry. Chodzi o Magdę Żuk i dwie inne kobietyŹródło: Facebook.com, fot: Sprawa śmierci Magdaleny Żuk
d3tc8du
d3tc8du

Chodzi oczywiście o śledztwa ws. niejasnych okoliczności śmierci Magdaleny Żuk na terenie Egiptu, Karoliny Kaczorowskiej na terenie Karpacza oraz zaginięcia Iwony Wieczorek na terenie Gdańska.

"Niniejszą prośbę motywujemy przekonaniem, iż powyższe zwierzchnictwo zapewni prowadzonym śledztwom kontynuację, a przede wszystkim dodatkowy poziom kontroli rzetelności i determinację organów ścigania w procesowaniu materiałów dowodowych i poszlakowych" - czytamy.

Jak dodają, "zamknięcie tych śledztw jednoznaczną i rzetelną tezą jest ważną kwestią społeczną - w rozumieniu poczucia zaufania społecznego Polaków do organów ścigania, poczucia bezpieczeństwa wewnętrznego oraz poczucia bezpieczeństwa podczas pobytu za granicą w celach turystycznych".

"W sytuacji, gdy postanowi się o umorzeniu lub niewznowieniu któregokolwiek z powyższych śledztw, zwracamy się również z prośbą o rozważenie możliwości publicznego ujawnienia uzasadnienia decyzji danej Prokuratury oraz obwieszczenie Pana indywidualnej oceny, czy owe uzasadnienie jest wystarczające i wyczerpujące z punktu widzenia rzetelności, mając na względzie wrażliwość społeczną" - podsumowują. Petycję biura można podpisać TUTAJ.

d3tc8du

Ważna decyzja prokuratury

Pod koniec lipca informowaliśmy z kolei o petycji ws. Magdaleny Żuk adresowanej do prezydenta Andrzeja Dudy. "Wiemy, że Magdalena została zamordowana w Egipcie" - pisali wtedy wnioskodawcy, a pod dokumentem podpisała się również siostra Polki, która zginęła w Egipcie, Anna Cieślińska. Namawiała też innych, by złożyli swój podpis. – Dziękuję wam wszystkim za to z całego serca. Nawet nie wiecie, ile to dla nas znaczy – napisała do internautów zaangażowanych w petycję.

WIDEO: Polacy z hotelu w Marsa Alam o rezydencie i kurorcie

W ubiegłym tygodniu rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Tomasz Czułowski poinformował, że śledztwo ws. śmierci kobiety zostało przedłużone o trzy miesiące. Przypomniał, że do tej pory w ramach śledztwa przeprowadzono m.in. sekcję zwłok w Egipcie z udziałem polskiego patomorfologa oraz prokuratora Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze. Kolejna sekcja został wykonana w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu. - W jej trakcie pobrano materiał biologiczny do badań histopatologicznych, genetycznych i toksykologicznych, który przekazano biegłym wraz z płynem użytym do balsamowania zwłok - przypominał prok. Czułowski.

Dodał, że do tej pory przesłuchano w charakterze świadków ponad sto osób, w tym m.in. pasażerów podróżujących wraz z Żuk samolotem do Egiptu, turystów zamieszkujących z nią w tym samym hotelu i osoby, które widziały ją na lotnisku przed odlotem. Przesłuchano także członków rodziny kobiety oraz jej partnera.

d3tc8du
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tc8du
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj