Trwa ładowanie...

Jest oficjalna petycja do ministra Ziobry. Chodzi o Magdę Żuk i dwie inne kobiety

Prawnicy Biura Detektywistycznego Lampart przygotowali petycję skierowaną do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Jak informują, po apelach internautów, zwracają się do niego z prośbą o "objęcie osobistym nadzorem zwierzchnim i merytorycznym wszelkich czynności prowadzonych w ramach tych trzech śledztw".

Share
Jest oficjalna petycja do ministra Ziobry. Chodzi o Magdę Żuk i dwie inne kobiety
Źródło: Facebook.com, Fot: Sprawa śmierci Magdaleny Żuk
d26uc4w

Chodzi oczywiście o śledztwa ws. niejasnych okoliczności śmierci Magdaleny Żuk na terenie Egiptu, Karoliny Kaczorowskiej na terenie Karpacza oraz zaginięcia Iwony Wieczorek na terenie Gdańska.

"Niniejszą prośbę motywujemy przekonaniem, iż powyższe zwierzchnictwo zapewni prowadzonym śledztwom kontynuację, a przede wszystkim dodatkowy poziom kontroli rzetelności i determinację organów ścigania w procesowaniu materiałów dowodowych i poszlakowych" - czytamy.

d26uc4w

Jak dodają, "zamknięcie tych śledztw jednoznaczną i rzetelną tezą jest ważną kwestią społeczną - w rozumieniu poczucia zaufania społecznego Polaków do organów ścigania, poczucia bezpieczeństwa wewnętrznego oraz poczucia bezpieczeństwa podczas pobytu za granicą w celach turystycznych".

"W sytuacji, gdy postanowi się o umorzeniu lub niewznowieniu któregokolwiek z powyższych śledztw, zwracamy się również z prośbą o rozważenie możliwości publicznego ujawnienia uzasadnienia decyzji danej Prokuratury oraz obwieszczenie Pana indywidualnej oceny, czy owe uzasadnienie jest wystarczające i wyczerpujące z punktu widzenia rzetelności, mając na względzie wrażliwość społeczną" - podsumowują. Petycję biura można podpisać TUTAJ.

Ważna decyzja prokuratury

Pod koniec lipca informowaliśmy z kolei o petycji ws. Magdaleny Żuk adresowanej do prezydenta Andrzeja Dudy. "Wiemy, że Magdalena została zamordowana w Egipcie" - pisali wtedy wnioskodawcy, a pod dokumentem podpisała się również siostra Polki, która zginęła w Egipcie, Anna Cieślińska. Namawiała też innych, by złożyli swój podpis. – Dziękuję wam wszystkim za to z całego serca. Nawet nie wiecie, ile to dla nas znaczy – napisała do internautów zaangażowanych w petycję.

WIDEO: Polacy z hotelu w Marsa Alam o rezydencie i kurorcie

W ubiegłym tygodniu rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Tomasz Czułowski poinformował, że śledztwo ws. śmierci kobiety zostało przedłużone o trzy miesiące. Przypomniał, że do tej pory w ramach śledztwa przeprowadzono m.in. sekcję zwłok w Egipcie z udziałem polskiego patomorfologa oraz prokuratora Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze. Kolejna sekcja został wykonana w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu. - W jej trakcie pobrano materiał biologiczny do badań histopatologicznych, genetycznych i toksykologicznych, który przekazano biegłym wraz z płynem użytym do balsamowania zwłok - przypominał prok. Czułowski.

Dodał, że do tej pory przesłuchano w charakterze świadków ponad sto osób, w tym m.in. pasażerów podróżujących wraz z Żuk samolotem do Egiptu, turystów zamieszkujących z nią w tym samym hotelu i osoby, które widziały ją na lotnisku przed odlotem. Przesłuchano także członków rodziny kobiety oraz jej partnera.

d26uc4w

Podziel się opinią

Share
d26uc4w
d26uc4w
Więcej tematów