Trwa ładowanie...
d2heigf

Jarosław Zieliński porównał opozycję do Jaruzelskiego. Internauci w komentarzach wytykają działania PiS

W rocznicę ogłoszenia przez gen. Wojciech Jaruzelskich stanu wojennego w Polsce wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński postanowił nawiązać do tej rocznicy oraz działań dzisiejszej opozycji. I dał początek serii komentarzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na wpis Jarosława Zielińskiego nie pozostała obojętna opozycja
Na wpis Jarosława Zielińskiego nie pozostała obojętna opozycja (WP.PL, Fot: WP)
d2heigf

"13 grudnia 1981 roku reżim totalitarnego państwa gen. Jaruzelskiego wydał wojnę polskiemu narodowi dążącemu do wolności i demokracji. Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że obecna totalna opozycja tę walkę 'poprzez ulicę i zagranicę' kontynuuje" – napisał na Twitterze wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński.

Jako jeden z pierwszych wpis Jarosława Zielińskiego skomentował poseł Nowoczesnej Piotr Misiło. "To urągające przyzwoitości słowa panie ministrze. To m.in. pan głosował w Sejmie Rzeczypospolitej upartyjnienie SN i KRS rodem z PRL-u, a dzisiaj opanowny przez PiS Senat KRS i SN dobije. Jest pan żałosnym partyjnym aparatczykiem i kiedyś Pan za swoją postawę odpowie" – napisał.

d2heigf

Na wpis nie pozostał obojętny przewodniczący pomorskiego KOD Radomir Szumełda.

Marek Migalski stwierdził nawiązując, że prezes PiS nie był 36 lat temu internowany, napisał: "jak tylko się Jarosław Kaczyński obudzi to się zdziwi, że demonstrantów można porównać do Jaruzelskiego, a oddziały dzisiejszej policji do internowanych".

Layer 1

Czekam, aż do władzy w Polsce dojdzie moje pokolenie, które mentalnie nie jest zniewolone PRL-em. Bo podziałów między tamtym pokoleniem nie da się już zakopać, a między nami, to jeszcze możliwe. Przynajmniej szczerze w to wierzę.

Maricn Makowski o wpisie wiceszefa MSWiA

Komentujący wpis Jarosław Zielińskiego na Twitterze zauważają, że część z polityków PiS nie była w tamtym czasie w opozycji. Internauci wymieniają Andrzeja Kryże, wiceministra sprawiedliwości w rządzie PiS w latach 2005-2007, któremu wypominają prowadzenie spraw politycznych w latach 70. i 80. XX w. Bronisław Komorowski twierdzi, że Andrzej Kryże aresztował go w 1979 r. Drugim najczęściej wymienianym politykiem PiS jest Stanisław Piotrowicz, który w czasach PRL był prokuratorem.

d2heigf

Podziel się opinią

Share
d2heigf
d2heigf
Więcej tematów