Trwa ładowanie...
d3zvons

Stanisław Piotrowicz

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Miejsce urodzenia:

Bochnia

d3zvons
East News
Źródło: East News, fot: eastnews

Stanisław Piotrowicz jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego, politykiem i prawnikiem, senatorem (2005–2011) oraz posłem na Sejm od 2011 roku. Był też sekretarzem stanu w Kancelarii Premiera.

Stanisław Piotrowicz – kariera

Stanisław Piotrowicz urodził się w Bochni w 1952 roku, studiował prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Początkowo pracował w Prokuraturze w Dębicy, następnie w Krośnie, gdzie zajmował się pracą śledczą. Przez wiele lat stał na czele Prokuratury Rejonowej w Krośnie, od 2005 pełnił funkcję Senatora RP, a w 2007 roku został Sekretarzem Stanu w KPRM.

Stanisław Piotrowicz przewodniczył Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, działał też jako członek Krajowej Rady Sądownictwa. Od 2011 roku posiada mandat poselski, był członkiem Krajowej Rady Prokuratory, aktywnie działał podczas kryzysu wywołanego kwestią Trybunału Konstytucyjnego w 2015 i 2016 roku.

Podczas pełnienia funkcji posła VII kadencji Sejmu należał do kilku zespołów parlamentarnych, m.in. był wiceprzewodniczącym Zespołu ds. Zbadania Przyczyny Katastrofy Smoleńskiej TU-154 M z dnia 10 kwietnia 2010 r., członkiem Parlamentarnego Zespołu na rzecz Ochrony Życia i Rodziny, Zespołu na rzecz Katolickiej Nauki Społecznej, Zespołu ds. Obrony Wolności Słowa czy Zespołu ds. Obrony Demokratycznego Państwa Prawa.

Od 2015 roku Stanisław Piotrowicz należy do Komisji Ustawodawczej, a od 2016 roku do następujących biletarnych Grup Parlamentarnych: Polsko-Chińskiej, Polsko-Gruzińskiej, Polsko-Japońskiej i Polsko-Słoweńskiej.

Gdy w latach 1994–2002 należał do Sądu Dyscyplinarnego dla Prokuratorów przy Prokuraturze Generalnej, Stanisław Piotrowicz brał udział w postępowaniu dotyczącym molestowania małoletnich, którego dopuścił się proboszcz parafii w Tylawie. W 2001 roku Piotrowicz ogłosił na konferencji prasowej, że śledztwo zostało umorzone, przez co stało się o nim głośno w mediach. Ostatecznie ksiądz został prawomocnie skazany w 2004 roku.

Stanisław Piotrowicz – działalność charytatywna

Stanisław Piotrowicz angażuje się w działania charytatywne, kierując Towarzystwem Pomocy im. Św. Brata Alberta w Krośnie. W 1993 roku zainicjował powstanie „Kuchni dla ubogich”, a w wyniku działań Towarzystwa w 1999 roku w Krośnie otwarto schronisko dla bezdomnych. Piotrowicz corocznie obejmuje patronatem międzynarodowe turnieje Pro-Familia CUP w tenisie stołowym i piłce siatkowej, a także bierze udział w takich akcjach charytatywnych jak "Tornister pełen uśmiechu".

Stanisław Piotrowicz – życie prywatne

Stanisław Piotrowicz mieszka w Krośnie, ma żonę i trójkę dzieci, należy do Rady Społecznej Archidiecezji Przemyskiej, w 2011 roku otrzymał medal „Pro Ecclesia Premisliensi”. Jest komentatorem dla TV Trwam i Radia Maryja. W 1983 roku otrzymał Brązowy Krzyż Zasługi za jego zasługi w pracy zawodowej oraz działalności społecznej.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zvons
d3zvons
d3zvons
Więcej tematów
d3zvons

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj