Trwa ładowanie...

Jarosław Kaczyński pomoże ws. emerytur dla psów odchodzących ze służby? Jest projekt ustawy

Do Sejmu trafi projekt dotyczący wprowadzenia emerytur dla psów, które służyły np. w policji lub wojsku. Miałyby one przysługiwać ich opiekunom w ostatnich latach życia czworonogów. Autorka projektu Katarzyna Piekarska liczy na wsparcie prezesa PiS.

Share
Jarosław Kaczyński pomoże ws. emerytur dla psów odchodzących ze służby? Jest projekt ustawy
Źródło: polsat
d4i8tzr

Posłanka Koalicji Obywatelskiej przygotowała już projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. – Liczę w tej sprawie na wsparcie mojego klubu, ale i Jarosława Kaczyńskiego – mówi Wirtualnej Polsce Katarzyna Piekarska. Zrobiło się o niej głośno, gdy na pierwszym posiedzeniu Sejmu podeszła do ław PiS i zapytała prezesa partii, czy zapisze się do Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt. Scenę uchwyciła kamera Polsatu.

Jarosław Kaczyński od razu złożył swój podpis na liście. Teraz będzie miał szanse wykazać się w temacie wsparcia czworonogów. Posłanka chce, by ustawą wprowadzić emerytury dla zwierząt, które służą w policji, Straży Granicznej, Straży Ochrony Kolei, Służby Celno-Skarbowej, Żandarmerii Wojskowej, Służbie Więziennej, Służbie Ochrony Państwa czy wojsku.

- Po zakończeniu służby zwierzęta te podlegają procedurze tzw. wybrakowania i często pozostają na utrzymaniu swoich dotychczasowych przewodników. Po ciężkiej pracy są schorowane i wymagają specjalistycznej karmy. Duże koszty spadają na opiekuna, a przecież te zwierzęta swoją pracą przy wykrywaniu narkotyków, bomb, czy odnajdywaniu zaginionych ludzi zapracowały na godną starość – mówi Katarzyna Piekarska.

d4i8tzr

Projekt nowelizacji ustawy zakłada, że po tym jak pies czy koń zakończy pracę dla służb mundurowych, jego opiekun otrzymywałby do śmierci zwierzęcia miesięczne świadczenie z budżetu tej służby. – Na razie nie potrafię wyliczyć, ile taka emerytura mogłaby wynieść. Liczę tu na wsparcie ekspertów. Wystąpiłam już w tej sprawie do MSWiA i zaproponuję projekt na sejmowej komisji – podkreśla posłanka.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Minister w niezręcznej sytuacji. Mówi o odejściu Marka Suskiego z KPRM

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d4i8tzr

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4i8tzr
d4i8tzr
Więcej tematów