Trwa ładowanie...
d4hel73
d4hel73

Jarosław Gwizdak

Najnowsze informacje
5.0
(2 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Katowice

Organizacje:

Prawo do Katowic (od 2018 roku, założyciel)

Jarosław Gwizdak został kandydatem na prezydenta Katowic w wyborach w 2018 roku  (Ralf Lotys (Sicherlich)/CC BY 4.0)
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Jarosław Gwizdak został kandydatem na prezydenta Katowic w wyborach w 2018 roku (Ralf Lotys (Sicherlich)/CC BY 4.0)

Jarosław Krzysztof Gwizdak jest prawnikiem, sędzią, działaczem społecznym z Katowic, który w 2018 roku wystartował w wyborach na prezydenta tego miasta.

Jarosław Gwizdak – wykształcenie i praca zawodowa

Jarosław Gwizdak urodził się w Katowicach, gdzie zdobywał wykształcenie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego (ukończonych w 1998 roku). Ukończył też studia podyplomowe (retoryka i kreowanie wizerunku, zarządzanie kadrami wymiaru sprawiedliwości) i studia z prawa brytyjskiego i europejskiego prowadzone przez Uniwersytet w Cambridge.

W 2003 roku Jarosław Gwizdak został sędzią Sądu Rejonowego (najpierw w Katowicach, później w Sądzie Rejonowym Katowice-Zachód), a w latach 2013–2017 był prezesem Sądu Rejonowego w Katowicach. Po rezygnacji ze stanowiska Jarosław Gwizdak założył stowarzyszenie "Prawo do Katowic" i w 2018 roku postanowił kandydować w wyborach samorządowych na stanowisko prezydenta Katowic.

Jarosław Gwizdak – działalność polityczna

Gdy w 2017 roku miały nastąpić zmiany w obsadzie prezesów sądów śląskich, Jarosław Gwizdak zrezygnował z ponownego ubiegania się o stanowisko. Został za to kandydatem na urząd prezydenta Katowic w wyborach samorządowych 2018. Pozostałymi kandydatami do sprawowania tego urzędu są Marcin Krupa (PiS), Jarosław Makowski (Zjednoczona Opozycja), Jakub Kalus (Ruch Narodowy), Henryk Moskwa (SLD Lewica Razem), Mirosław Korbasiewicz (Stronnictwo Pracy), Ilona Kanclerz (Śląska Partia Regionalna).

Jarosław Gwizdak – nagrody i wyróżnienia

Jarosław Gwizdak to aktywny działacz w różnych sferach życia publicznego, współtwórca Dnia Wymiaru Sprawiedliwości 2016, a także inicjator konferencji TEDx Katowice. Został laureatem nagrody "Obywatelski Sędzia Roku 2015" w plebiscycie prowadzonym przez Court Watch Polska; wygrał też plebiscyt Osobowość Roku (2017) "Dziennika Zachodniego".

Jarosław Gwizdak – życie prywatne

Jarosław Gwizdak mieszka w katowickiej dzielnicy Koszutka, w wolnym czasie jest basistą i wokalistą w zespole "The Judges", którego członkami jest trójka sędziów.

d4hel73

d4hel73
d4hel73
Więcej tematów
d4hel73