Trwa ładowanie...
d2u3m30
d2u3m30
d2u3m30
d2u3m30

Ilona Kanclerz

Najnowsze informacje
d2u3m30
2.0
(4 głosy)
Oceń:
d2u3m30
Miejsce urodzenia:

Katowice

Partie:

Śląska Partia Regionalna (wiceprzewodnicząca)

d2u3m30
Ilona Kanclerz, kandydatka na prezydenta Katowic 2018
Facebook.com
Ilona Kanclerz, kandydatka na prezydenta Katowic 2018

Ilona Kanclerz jest nauczycielem akademickim, przedsiębiorcą, działaczką polityczną związaną swego czasu z Nowoczesną i Polskim Stronnictwem Ludowym. W 2018 roku wystartowała w wyborach samorządowych na prezydenta Katowic z listy Śląskiej Partii Regionalnej.

Ilona Kanclerz – wykształcenie i praca zawodowa

Urodzona w Katowicach Ilona Kanclerz zdobyła wykształcenie pod kierunkiem komunikacji społecznej, dziennikarstwa i historii sztuki w ramach studiów na Uniwersytecie Śląskim i w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Zrobiła też doktorat na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Ilona Kanclerz rozwijała się naukowo również w innych dziedzinach, m.in. była słuchaczką Śląskiej Akademii Genderowej i dołączyła do Programu Siła Polityczna Kobiet. Poza tym od 1998 roku wygłaszała w Polsce i za granicą referaty autorskie i prowadziła oraz szkolenia z kultury i sztuki, jak również z zakresu ekonomii.

Ilona Kanclerz – działalność polityczna

W 2014 roku Ilona Kanclerz była związana z partią PSL, z której listy startowała w wyborach, ubiegając się o miejsce w sejmiku. Następnie w 2015 roku związała się z Nowoczesną i bez powodzenia próbowała objąć urząd senatora. Obecnie jest wiceprzewodnicząca zarządu Śląskiej Partii Regionalnej.

Ilona Kanclerz – wybory samorządowe 2018

W wyborach samorządowych 2018 Ilona Kanclerz wystartowała z listy Śląskiej Partii Regionalnej (ŚPR) na stanowisko prezydenta Katowic. Pozostali kandydaci ubiegający się o ten urząd to:

Program wyborczy Ilony Kanclerz składa się z Małej Karty (dedykowanej kwestiom związanym z poszczególnymi dzielnicami Katowic) i Dużej Karty (dotyczącej spraw całego miasta).

Poza kandydaturą na prezydenta Katowic Ilona Kanclerz ubiega się również o stanowisko w Radzie Miasta Katowic – znalazła się na listach obejmujących okręg Śródmieście.

d2u3m30

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2u3m30

d2u3m30
d2u3m30
Więcej tematów
d2u3m30