Trwa ładowanie...
d3nc06d

Ilona Kanclerz

Najnowsze informacje
2.0
(4 głosy)
Oceń:
d3nc06d
Miejsce urodzenia:

Katowice

Partie:

Śląska Partia Regionalna (wiceprzewodnicząca)

Ilona Kanclerz, kandydatka na prezydenta Katowic 2018
Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Ilona Kanclerz jest nauczycielem akademickim, przedsiębiorcą, działaczką polityczną związaną swego czasu z Nowoczesną i Polskim Stronnictwem Ludowym. W 2018 roku wystartowała w wyborach samorządowych na prezydenta Katowic z listy Śląskiej Partii Regionalnej.

Ilona Kanclerz – wykształcenie i praca zawodowa

Urodzona w Katowicach Ilona Kanclerz zdobyła wykształcenie pod kierunkiem komunikacji społecznej, dziennikarstwa i historii sztuki w ramach studiów na Uniwersytecie Śląskim i w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Zrobiła też doktorat na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Ilona Kanclerz rozwijała się naukowo również w innych dziedzinach, m.in. była słuchaczką Śląskiej Akademii Genderowej i dołączyła do Programu Siła Polityczna Kobiet. Poza tym od 1998 roku wygłaszała w Polsce i za granicą referaty autorskie i prowadziła oraz szkolenia z kultury i sztuki, jak również z zakresu ekonomii.

Ilona Kanclerz – działalność polityczna

W 2014 roku Ilona Kanclerz była związana z partią PSL, z której listy startowała w wyborach, ubiegając się o miejsce w sejmiku. Następnie w 2015 roku związała się z Nowoczesną i bez powodzenia próbowała objąć urząd senatora. Obecnie jest wiceprzewodnicząca zarządu Śląskiej Partii Regionalnej.

Ilona Kanclerz – wybory samorządowe 2018

W wyborach samorządowych 2018 Ilona Kanclerz wystartowała z listy Śląskiej Partii Regionalnej (ŚPR) na stanowisko prezydenta Katowic. Pozostali kandydaci ubiegający się o ten urząd to:

Program wyborczy Ilony Kanclerz składa się z Małej Karty (dedykowanej kwestiom związanym z poszczególnymi dzielnicami Katowic) i Dużej Karty (dotyczącej spraw całego miasta).

Poza kandydaturą na prezydenta Katowic Ilona Kanclerz ubiega się również o stanowisko w Radzie Miasta Katowic – znalazła się na listach obejmujących okręg Śródmieście.

d3nc06d
d3nc06d
d3nc06d
Więcej tematów
d3nc06d