Trwa ładowanie...

Izabela Leszczyna podczas debaty wyborczej TVN. Kim jest reprezentantka Koalicji Obywatelskiej?

Izabel Leszczyna – posłanka, nauczycielka, samorządowiec, matka i żona. Mało znana szerszej publiczności, mimo iż w sejmowej ławie zasiada już trzecią kadencję. Co warto wiedzieć o przedstawicielce Koalicji Obywatelskiej podczas debaty wyborczej w TVN?

Izabela Leszczyna podczas debaty wyborczej TVN. Kim jest reprezentantka Koalicji Obywatelskiej?Źródło: East News, fot: Andrzej Iwanczuk
d3o55iz
d3o55iz

Izabela Leszczyna jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie ukończyła studia z zakresu filologii polskiej. Zanim zaangażowała się politycznie, była nauczycielką w Szkole Podstawowej nr 50 w Częstochowie, a od 1996 roku zajmowała stanowisko konsultanta w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM”.

Karierę polityczną rozpoczęła na szczeblu samorządowym. W 2006 roku została radną Częstochowy, startując z list PO. Rok później podczas wyborów parlamentarnych uzyskała ponad 11 tys. głosów i została posłanką. W 2010 roku ubiegała się o fotel prezydenta Częstochowy, ale przegrała w drugiej turze wyborów z Krzysztofem Matyjaszczykiem z SLD. Skutecznie ubiegała się o ponowny wybór na posłankę w 2011 i 2015 roku. Jej największym osiągnięciem na scenie politycznej było pełnienie funkcji Sekretarza Stanu w Ministerstwie Finansów w latach 2013-2015.

Izabela Leszczyna dostawała pogróżki

W marcu 2019 roku Izabela Leszczyńska na Twitterze opublikowała zdjęcie listu z pogróżkami. - "A to 'pozdrowienia z kwasem w tle' od wyborcy Prawa i Sprawiedliwości, pewnie prawdziwego patrioty, któremu nie podoba się, że wciąż krytykuję PiS. Niestety nie mam dobrej wiadomości dla nadawcy: wciąż krytykuję, bo oni wciąż robią złe rzeczy, ale za to nie grożę nikomu kwasem na oczy" - " – pisała w mediach społecznościowych. Do wpisu dołączyła hasztag "#mowa nienawiści

d3o55iz

O Izabeli Leszczynie głośno było również w ostatnich dniach września. Dokładnie 27 września na antenie TVP zostały wyemitowane przeprosiny Jadwigi Wiśniewskiej. Publikacja była efektem wygranego przez Leszczynę sporu sądowego. Sprawa dotyczyła zasugerowania przez Jadwigę Wiśniewską na antenie TVP Info, że Izabela Leszczyna, gdy była wiceministrem finansów, wylosowała w loterii Ministerstwa Finansów paragon swojej przyjaciółki z Częstochowy. Sędzia Jacek Włodarczyk ocenił, że Wiśniewska powiedziała nieprawdę i nie mając dowodów, sugerowała powiązanie Leszczyny z wynikiem losowania.

Debata wyborcza TVN na stronie głównej Wirtualnej Polski

Debata wyborcza TVN odbędzie się we wtorek 8 października. Udział w niej wezmą przedstawiciele pięciu ogólnopolskich komitetów wyborczych. Prawo i Sprawiedliwość reprezentować będzie Marcin Horała. W imieniu Koalicji Obywatelskiej wystąpi Izabela Leszczyna. Poglądy Lewicy zaprezentuje Adrian Zandberg. W imieniu PSL i Kukiz'15 głos zabierze Władysław Kosiniak-Kamysz, a racji Konfederacji będzie bronił Krzysztof Bosak. Dyskusję w studio poprowadzą dziennikarze TVN 24 Monika Olejnik i Grzegorz Kajdanowicz.

Start debaty zaplanowano na godzinę 19:25. Transmisja politycznego starcia będzie dostępna na antenie TVN 24, a także na stronie tvn24.pl i stronie głównej Wirtualnej Polski.

d3o55iz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3o55iz
Więcej tematów