Trwa ładowanie...

Iwona Wieczorek. Agencja detektywistyczna pokazała kolejne nagranie, broni tezy o porwaniu

Biuro detektywistyczne Lampart opublikowało kolejne wideo pokazujące krok po kroku, jak doszło do porwania Iwony Wieczorek. Według nich, kobietę uprowadzili pracownicy firmy sprzątającej. Wcześniejsze nagranie skrytykowała prokuratura i internauci. Ale teraz pokazano "początkowe etapy filtrowania kadru". Co to oznacza?

Share
Iwona Wieczorek. Agencja detektywistyczna pokazała kolejne nagranie, broni tezy o porwaniuŹródło: Materiały prasowe
d2giaud

9 listopada agencja Lampart pokazała nagranie ws. porwania Iwony Wieczorek. Tłumaczyła w nim inną wersję wydarzeń. Iwona Wieczorek mogła zostać przewieziona samochodem firmy sprzątającej i w worku wrzucona do jednego z gdańskich kanałów burzowych.

"To powielenie informacji, które znalazły się w analizie sporządzonej w 2015 roku przez Policję" - podała Prokuratura Okręgowa w Gdańsku. Nagranie skrytykowali internauci. Dlatego biuro postanowiło pokazać kolejny film.

d2giaud

"Na prośbę internautów przedstawiamy początkowe etapy filtrowania kadru z ujawnionego monitoringu. Był to pierwszy i być może najbardziej czytelny etap z procesu symulacji i badań, które trwały łącznie kilkanaście dni, a z których pokazaliśmy jedynie najważniejsze elementy, w sposób skondensowany w ostatnim opublikowanym materiale" - czytamy w oświadczeniu.

Detektywi wyjaśnili, że "po dołączeniu do tego istoty pozostałych ustaleń, dnia, godziny, okoliczności i miejsca pozwala założyć, że jest to Iwona Wieczorek".

Porwanie Iwony Wieczorek. Nowe nagranie - zobacz

Według agencji Lampart, na nagraniu widoczna jest głowa kobiety, która została dokładnie opisana: prawe oko, przedziałek włosów, lewe oko, knebel. Wytłumaczyli również, w jaki sposób dokonali weryfikacji prawidłowości skali głowy kobiety.

Pierwsze nagranie ws. porwania kobiety. Prokuratura sceptyczna

Wcześniej detektywi z agencji Lampart opublikowali w sieci nagranie składające się z analizy wydarzeń, które miały miejsce w nocy 17 lipca 2010 roku. Poparte zostało to filmami z monitoringu miejskiego. - Tę sprawę można było rozwiązać w ciągu kilku tygodni od zaginięcia kobiety - piszą detektywi. - Wymagałoby to rzetelnej pracy operacyjnej i analizy wszystkich materiałów dowodowych - dodają.

d2giaud

Według pracowników prywatnej agencji ze śmiercią dziewczyny mogą mieć związek członkowie ekipy sprzątającej miasto, którzy w chwili zaginięcia byli w tamtej okolicy. Lampart zapewnia również, że historia przedstawiona w wideo to ich własna analiza zdarzeń.

W ocenie śledczych wszystkie okoliczności przedstawione przez biuro detektywistyczne zostały już zweryfikowane i nie doprowadziły do ustalenia związku wskazywanych osób z zaginięciem Iwony Wieczorek.

d2giaud
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2giaud
d2giaud
Więcej tematów