Trwa ładowanie...

"Ich trudno nazwać Polakami". Brawa po słowach Kaczyńskiego

- Chcemy zlikwidować pedagogikę wstydu, którą tu stosowano. Poniżano Polaków, niektórzy niestety dawali się poniżać. Nie mówię o tych, którzy byli tego inicjatorami, bo ich trudno nazwać Polakami - powiedział w niedzielę w Bielsku-Białej prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Kaczyński: gdybyśmy wygrali po raz trzeci, to byłoby coś nowegoKaczyński: gdybyśmy wygrali po raz trzeci, to byłoby coś nowegoŹródło: PAP, fot: �ukasz G�gulski
d4g7t9w

Jak mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości podczas niedzielnego spotkania z mieszkańcami Bielsku-Białej, "do tej pory w Polsce nikt trzech wyborów po kolei nie wygrał".

- Gdybyśmy wygrali po raz trzeci, to wtedy, jeżeli chodzi o naszą scenę polityczną, to byłoby to coś nowego - stwierdził.

Jarosław Kaczyński, powołując się na praktykę europejską, zwrócił uwagę, że to jest coś zupełnie normalnego. - Takie trzy-, cztero-, a nawet pięciokrotne zwycięstwa się zdarzają - mówił prezes PiS.

d4g7t9w

Kaczyński o opozycji: ich trudno nazwać Polakami

Lider PiS zaznaczył, że "partie polityczne mogą rządzić naprawdę długo, ale pod jednym warunkiem, że spełniają pewne wymogi". Były wicepremier wymienił też główne cele Prawa i Sprawiedliwości.

- Bez dobrej polityki ekonomicznej nie ma narodu, nie ma wspólnoty. My ten naród zaczęliśmy w jakiejś mierze odbudowywać. Tu jest ciężka walka, my chcemy polski naród skonsolidować i zlikwidować tę pedagogikę wstydu, którą tu stosowano. Poniżano Polaków, niektórzy niestety dawali się poniżać. Nie mówię o tych, którzy byli tego inicjatorami, bo ich trudno nazwać Polakami - stwierdził Kaczyński, na co publiczność zareagowała brawami.

Wspomniał też o podręczniku do Historii i Teraźniejszości autorstwa Wojciecha Roszkowskiego, który przed rozpoczęciem roku szkolnego 2022/2023 wzbudził w Polsce ogromne kontrowersje.

d4g7t9w

- Można się oczywiście w pewnych sprawach z nim zgadzać i nie zgadzać. Ja też miałbym pewne zastrzeżenia. Ale to nie zmienia faktu, że to jest podręcznik, który po pierwsze mówi prawdę, a po drugie jest podręcznikiem pisanym z tych pozycji, które są we wszystkich normalnych państwach normalne - przekonywał Kaczyński.

Dodał, że "dziś ta bitwa, którą toczy minister Czarnek, to jest bitwa o polską przyszłość, o nasze istnieje ". - Jesteśmy po stronie tych, którzy chcą, by naród się otrząsnął z tych wszystkich kompleksów, żeby czuł się dumny i mocny - zaznaczył.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz też: Nagle na marszu pojawił się taki plakat. "Koniec waszego panowania"

"Szaleństwo ideologiczne". Prezes PiS uderza w lewicę

Prezes partii rządzącej po raz kolejny zadrwił także z osób transpłciowych. - Lewica, skrajna lewica, czyli lewactwo europejskie, generalnie dąży do tego, żeby demokracja w dzisiejszym tego słowa znaczeniu została zlikwidowana. Ci, którzy uważają, że każdy bez żadnych zabiegów może się ogłosić kobietą lub mężczyzną, niezależnie od tego, kim jest w istocie, będą walczyli z tymi, którzy mówią, że tak od razu to nie, może jakaś operacja - opowiadał Kaczyński.

d4g7t9w

- Już w Polsce się zdarzyło, że pewna pani, o bardzo lewicowych poglądach, bardzo daleko od nas, jednak powiedziała, że nie chce być osobo z macicą, tylko, że jest kobietą. I zaczął się na nią atak - stwierdził.

Jak ocenił, "dziś ci, którzy chcą zlikwidować demokrację, popularyzują szaleństwo ideologiczne". - Za tym stoją pewne interesy. Ale jeżeli chodzi o Polskę, to tutaj chodzi także o relacje międzypaństwowe - tłumaczył Jarosław Kaczński.

Źródło: WP Wiadomości

d4g7t9w
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4g7t9w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4g7t9w
Więcej tematów