Trwa ładowanie...

Grzegorz Schetyna spotkał się z senatorami KO. "Werdykt jest święty"

Grzegorz Schetyna spotkał się z senatorami KO, którzy uzyskali mandat w ostatnich wyborach parlamentarnych. Szef Platformy Obywatelskiej nie rozmawiał o kandydatach na marszałka Senatu. Podkreślił, że chce na ten temat rozmawiać z SLD i PSL.
Share
Grzegorz Schetyna spotkał się z senatorami KO
Grzegorz Schetyna spotkał się z senatorami KOŹródło: East News, Fot: Tomasz Jastrzębowski/REPORTER
d1g65uc

Grzegorz Schetyna zapewnił, że kandydat lub kandydatka na funkcję marszałka Senatu będzie ustalony wspólnie z Lewicą i PSL. Podkreślił, że Koalicja Obywatelska nie ma swojego kandydata.

Szef PO nie wykluczył, że marszałkiem Senatu zostanie osoba spoza jego ugrupowania. - Będziemy rozmawiać o wszystkim - powiedział o planowanych spotkaniach z Lewicą i PSL.

Grzegorz Schetyna spotkał się z senatorami KO. "Werdykt jest święty"

- Werdykt jest święty, 51:49 dla opozycji i będziemy pracować nad tym, żeby podjąć skuteczne decyzje, to znaczy prezydium Senatu, wskazane osoby na marszałka - mówił Schetyna, cytowany przez Polską Agencję Prasową. Szef PO zapewnił, że zrobi wszystko, by 51 mandatów opozycji w Senacie "obróciło się w wielki sukces opozycji w wyborach".

d1g65uc

Zobacz też: Wyniki wyborów 2019. Joanna Scheuring-Wielgus oburzona słowami Stanisława Karczewskiego o Senacie

Decyzje personalne muszą zapaść przed 12 listopada. Wtedy odbędzie się pierwsze posiedzenie Sejmu oraz posiedzenia Senatu nowej kadencji. W najbliższy czwartek ma się odbyć spotkanie klubu senackiego KO. Kandydatem PiS na funkcję marszałka Senatu ma być Stanisław Karczewski.

Czytaj też: Bój o Senat, walka o przywództwo i gra o tron w wyborach prezydenckich. Lider PO liczy szable

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1g65uc

Podziel się opinią

Share
d1g65uc
d1g65uc
Więcej tematów