Trwa ładowanie...

Grodzisk Mazowiecki: gdzie jest Dawid? Nowe informacje ws. poszukiwań

Grodzisk Mazowiecki. 5-letni Dawid Żukowski jest poszukiwany kolejną dobę. W sobotę wieczorem policja przerwała na noc działania pododdziałów zwartych, jednak poszukiwania trwają dalej. Mowa o analizie informacji, które napływają do służb oraz wyznaczeniu stref do dalszych poszukiwań.Share
Grodzisk Mazowiecki: gdzie jest Dawid? Nowe informacje ws. poszukiwań
Źródło: PAP
d1pypcj

W sobotę służby po raz kolejny przemierzali tereny wzdłuż autostrady A2. Chodzi o rejon węzła Konotopa w miejscowości Duchnice i w Natolinie. Przy skrzyżowaniu ulic Żytniej i Ogrodników w Duchnicach - w pobliżu bramki ewakuacyjnej z autostrady - pies poczuł zapach ojca Dawida Żukowskiego. Przeszukano okoliczne pola, krzaki i studzienki kanalizacyjne. Wykorzystano również śmigłowce i drony.

Akcja poszukiwawcza trwa od środy, gdy matka chłopca zgłosiła zaginięcie syna. Od tej pory służby sprawdziły już ponad 2 tysiące hektarów. Łącznie w poszukiwaniach uczestniczyło już ponad tysiąc osób.

Dawid Żukowski po raz ostatni był widziany z ojcem w środę około godziny 17 w Grodzisku Mazowieckim. Podróżował z nim szarą skodą fabią o nr rejestracyjnym WGM 01K9. Pojawił się apel policji, by właściciele kamer przejrzeli nagrania z ostatnich dni.

ZOBACZ WIDEO: Dawid Żukowski poszukiwany. Jest nowe nagranie z monitoringu

Kamera monitoringu znajdująca się na jednej z posesji w Chrzanowie Dużym, uchwyciła w środę samochód podobny do poszukiwanej skody, którą poruszał się Paweł Ż. Jak powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską właściciel kamery, która zarejestrowała przejeżdżający samochód, nagranie zostało obejrzane przez policję. Potwierdził to również rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji kom. Sylwester Marczak.

d1pypcj

Wcześniej policja opublikowała zdjęcie ojca Dawida Żukowskiego, Pawła Ż. licząc na to, że w ten sposób trafią na trop 5-latka. W dniu zaginięcia syna mężczyzna popełnił samobójstwo, rzucając się pod pociąg.

"Ważne są dla nas wszystkie informacje. Bez względu na to, czy mężczyzna był widziany sam czy z dzieckiem. Środa, 10 lipca w godzinach 17.00 - 21.00. Informacje można przekazywać telefonicznie na nr 112 lub 22 755-60-10 (-11, -12, -13)" - czytamy w policyjnym komunikacie.

Dawid Żukowski poszukiwany. Kontakt z policją

#

Dawid Żukowski w dniu zaginięcia był ubrany w szaroniebieską dresową bluzę, niebieskie jeansy oraz niebieskie trampki z obrazkami Zygzaka McQueena. Jak ustaliła Wirtualna Polska, chłopiec ma obywatelstwo Polski i Rosji.

d1pypcj

Policja prosi o pomoc w tej sprawie. Apeluje, by zgłaszały się do niej osoby, które widziały samochód ojca chłopca. Auto miało na szybie charakterystyczną czerwoną zasłonę przeciwsłoneczną z nadrukowanym bohaterem bajki "Auta".

Wszelkie zgłoszenia, także anonimowe, są przyjmowane w Komendzie Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim tel. (22) 755 60 10 (-11,-12,-13). Można również telefonować do najbliższej jednostki Policji lub pod numer alarmowy 112.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1pypcj

Podziel się opinią

Share
d1pypcj
d1pypcj
Więcej tematów