Trwa ładowanie...
d2ayg8m

Gośćmi Sławomira Sierakowskiego byli Tomasz Siemoniak i Michał Wybieralski

Jarosław Kaczyński zapowiada powstanie komisji weryfikacyjnej do spraw reprywatyzacji. Komisja ma mieć bardzo szerokie uprawnienia w tym do przesłuchiwania świadków i nakładania wielomilionowych rekompensat. Czy komisja stanie się kolejnym "młotem na Platformę" w rękach PiS? O tym w programie "WP rozmowa" Sławomir Sierakowski rozmawiał z Tomaszem Siemoniakiem (PO) i Michałem Wybieralskim z "Gazety Wyborczej".

d2ayg8m

Jak zapowiadali na wtorkowej konferencji prasowej prezes PiS Jarosław Kaczyński, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i wiceminister tego resortu Patryk Jaki, komisja zajmie się każdym przypadkiem reprywatyzacji. - Oczekuję od ministra Jakiego, że wszystkie nazwiska będą pokazane na stole - mówił Siemoniak w "WP rozmowie".

Ocenił, że komisja weryfikacyjna to przyznanie, że prokuratura jest bezradna w sprawie reprywatyzacji. Jego zdaniem, intencją jej powołania jest atak na Hannę Gronkiewicz-Waltz.

Wybieralski z kolei podkreślił, że komisja weryfikacyjna budzi wiele wątpliwości, a cały proces w tej sprawie można by było przeprowadzić przez wymiar sprawiedliwości. Ocenił, że komisja jest "tworem z dziedziny polityki".

d2ayg8m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ayg8m
Więcej tematów