ycipk-3rym8v
ycipk-3rym8v

Gośćmi Sławomira Sierakowskiego byli Tomasz Siemoniak i Michał Wybieralski

Jarosław Kaczyński zapowiada powstanie komisji weryfikacyjnej do spraw reprywatyzacji. Komisja ma mieć bardzo szerokie uprawnienia w tym do przesłuchiwania świadków i nakładania wielomilionowych rekompensat. Czy komisja stanie się kolejnym "młotem na Platformę" w rękach PiS? O tym w programie "WP rozmowa" Sławomir Sierakowski rozmawiał z Tomaszem Siemoniakiem (PO) i Michałem Wybieralskim z "Gazety Wyborczej".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-3rym8v

Jak zapowiadali na wtorkowej konferencji prasowej prezes PiS Jarosław Kaczyński, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i wiceminister tego resortu Patryk Jaki, komisja zajmie się każdym przypadkiem reprywatyzacji. - Oczekuję od ministra Jakiego, że wszystkie nazwiska będą pokazane na stole - mówił Siemoniak w "WP rozmowie".

Ocenił, że komisja weryfikacyjna to przyznanie, że prokuratura jest bezradna w sprawie reprywatyzacji. Jego zdaniem, intencją jej powołania jest atak na Hannę Gronkiewicz-Waltz.

ycipk-3rym8v

Wybieralski z kolei podkreślił, że komisja weryfikacyjna budzi wiele wątpliwości, a cały proces w tej sprawie można by było przeprowadzić przez wymiar sprawiedliwości. Ocenił, że komisja jest "tworem z dziedziny polityki".

ycipk-3rym8v
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3rym8v

ycipk-3rym8v
ycipk-3rym8v