Trwa ładowanie...
d4kyewn

Gminy wykluczone z unijnych dotacji przez uchwały ws. LGBT. Solidarna Polska naciska na Mateusza Morawieckiego

Solidarna Polska domaga się od premiera odpowiedzi, w jaki sposób zamierza chronić polskie samorządy przed "dyskryminującymi działaniami" UE. Chodzi o odrzucenie przez Komisję Europejską wniosków o dotacje gmin, które ustanowiły "strefy wolne od LGBT".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Solidarna Polska naciska na premiera ws. decyzji Komisji Europejskiej
Solidarna Polska naciska na premiera ws. decyzji Komisji Europejskiej (PAP)
d4kyewn

Posłowie Solidarnej Polski złożyli interpelację, w której oczekują odpowiedzi od Mateusza Morawieckiego. Chodzi o słowa unijnej komisarz ds. równości. Helena Dalli ogłosiła, że wnioski sześciu polskich gmin, które ubiegały się o pieniądze z programu "Partnerstwo miast", nie będą rozpatrywane. Powodem są uchwały tworzące "strefy wolne od LGBT", które przyjęły tamtejsze samorządy.

W piśmie do premiera posłowie partii Zbigniewa Ziobry zauważają, że decyzja KE jest krzywdząca i sprzeczna z kulturowym i chrześcijańskim dziedzictwem Unii Europejskiej. Posłowie zauważają, że w polskiej rzeczywistości prawnej nie istnieje pojęcie "stref wolnych od LGBT", a konstytucja gwarantuje wszystkim równe traktowanie. "Promowanie i wspieranie wartości konstytucyjnych (...) nie może być postrzegane jako naruszające prawo mniejszości seksualnych" - czytamy w interpelacji.

Gminy wykluczone z unijnych dotacji przez uchwały ws. LGBT. Solidarna Polska naciska na Mateusza Morawieckiego

Solidarna Polska domaga się od premiera odpowiedzi na 4 pytania:

d4kyewn

- W jaki sposób zamierza chronić interesy polskich samorządów, które podjęły uchwały propagujące tradycyjne wartości rodzinne?
- Jakie kroki podjął wobec działań instytucji KE?
- W jaki sposób kwestia tzw. stref wolnych od LGBT była przedstawiana na forum UE przez członków rządu?
- Czy postanowienia zakończonego niedawno szczytu zapobiegają sytuacjom, w których z powodów ideologicznych ogranicza się fundusze unijne dla poszczególnych jednostek administracyjnych?

Zobacz też: Wyniki wyborów 2020. Jarosław Gowin o słowach Kingi Dudy. Mówi o ideologii LGBT

Głos w imieniu rządu zabierał już w tej sprawie Michał Dworczyk. Szef KPRM zapewnił na antenie Polskiego Radia, że jeżeli będzie znane oficjalne uzasadnienie odrzucenia wniosków sześciu polskich gmin, które ubiegały się o pieniądze z programu "Partnerstwo miast", rząd będzie domagał się wyjaśnień.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl"

d4kyewn

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

d4kyewn

d4kyewn
Więcej tematów