WP

Gdańsk. Odsłonięto tablicę Lecha Kaczyńskiego

Uniwersytet Gdański świętuje jubileusz. Z tej okazji odsłonięto pamiątkową tablicę byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Polityk był wieloletnim wykładowcą na uczelni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marta Kaczyńska, marszałek Sejmu Marek Kuchciński oraz rektor UG dr hab. Jerzy Piotr Gwizdała
Marta Kaczyńska, marszałek Sejmu Marek Kuchciński oraz rektor UG dr hab. Jerzy Piotr Gwizdała (PAP)
WP

Co roku Uniwersytet Gdański organizuje 20 marca jubileusz. Odbywają się uroczyste posiedzenie senatu, wręczenie odznaczeń i nagród naukowych. Tym razem program został wzbogacony o dodatkowy punkt.

Przed budynkiem Wydziału Prawa i Administracji została odsłonięta tablica pamięci prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Warto przypomnieć, że polityk przez wiele lat wykładał prawo pracy na Uniwersytecie Gdańskim.

W uroczystości odsłonięcia tablicy uczestniczyli: marszałek Sejmu Marek Kuchciński, posłowie i senatorowie z PiS, samorządowcy, córka Lecha Kaczyńskiego i jego przyjaciele. Co więcej, odczytano list od prezydenta Andrzeja Dudy i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Tablicę poświęcił arcybiskup Sławoj Leszek Głódź.

WP

Kuchciński wspomniał, że Kaczyński myślał o powrocie na uczelnię. - Jego naturalnym otoczeniem było środowisko akademickie. Pragnę w imieniu Sejmu i w imieniu Jarosława Kaczyńskiego podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do ufundowania tego przedsięwzięcia - powiedział marszałek Sejmu.

Zobacz także: Najgłębszy basen na świecie powstaje w Polsce. Byliśmy na budowie

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Radio Gdańsk

Polub WP Wiadomości
WP
WP