Trwa ładowanie...

Franciszek Sterczewski i puste pola w oświadczeniu majątkowym. "Nie dotyczy"

Franciszek Stereczewski i jego oświadczenie majątkowe może zaskoczyć. Z dokumentów wynika, że poseł nie posiada żadnego majątku.
Share
Poseł Franciszek Sterczewski
Poseł Franciszek SterczewskiŹródło: Agencja Gazeta
d3x9746
  • Franciszek Sterczewski i jego oświadczenie majątkowe może zaskoczyć
  • Z dokumentu wynika, że poseł-debiutant nie posiada majątku
  • W polach powtarza się sformułowanie "nie dotyczy"

Franciszek Sterczewski to debiutant na Wiejskiej. Start w wyborach parlamentarnych 2019 zaproponowali mu wiceprezydent Poznania Mariusz Wiśniewski i Rafał Grupiński,szef struktur PO w Wielkopolsce.

- Po wyborach do europarlamentu i niesatysfakcjonujących wynikach opozycji, pomyślałem, że dość już biegania z ulotkami i bycia konsultantem dla innych kandydatów. Może sam powinienem spróbować sił. 25 tys. zdobytych głosów zaskoczyło mnie - mówił w rozmowie z Wirtualną Polską.

d3x9746

Poznaniacy Sterczewskiego kojarzą z organizacji ulicznych wydarzeń. Poseł był organizatorem manifestacji w obronie niezależności sądów (30 tys. osób) oraz "Strajku z wykrzyknikiem", wspierającego nauczycieli. Zajmuje się też przygotowaniem parady Św. Marcina.

Zobacz też: "Anarchia". Joanna Mucha odpowiada Jarosławowi Kaczyńskiemu

Mimo że kadencja Sejmu dopiero się zaczęła, Sterczewski już zabłysnął na polskiej scenie politycznej. Na uroczystości odebrania zaświadczeń o wyborze na posła miał na sobie kolorowe skarpetki i brudne buty, co wywołało burzę. Wcześniej nie chciał skorzystać z rezerwacji lotu przez Kancelarię Sejmu. Przyjechał do Warszawy pociągiem.

d3x9746

Teraz na stronie internetowej Sejmu pojawiło się jego oświadczenie majątkowe. W polach określających m.in. środki pieniężne zgromadzone w walucie polskiej, dom, gospodarstwo rolne oraz inne nieruchomości wpisał: "nie dotyczy". Sterczewski nie prowadzi działalności gospodarczej, nie jest członkiem spółki handlowej oraz nie ma żadnych zobowiązań pieniężnych. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

   Sejm
Źródło: Sejm

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3x9746

Podziel się opinią

Share
d3x9746
d3x9746
Więcej tematów