Trwa ładowanie...
dwih7kp

Ekshumacja ciała 39. ofiary ze Smoleńska. Śledczy na cmentarzu w Bydgoszczy

Na cmentarzu parafialnym w Bydgoszczy ekshumowano w nocy ze środy na czwartek ciało 39. ofiary katastrofy smoleńskiej. Śledczy nie chcą podać jej tożsamości, choć w tym mieście znajduje się grób tylko jednej osoby, spośród tych, które zginęły w Smoleńsku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prokuratura nie chce ujawnić, gdzie trafi ciało.
Prokuratura nie chce ujawnić, gdzie trafi ciało. (PAP, Fot: Rafał Guz)
dwih7kp

- Prokuratura z szacunku dla rodziny nie ujawnia więcej szczegółów. Czynność ekshumacji mogę potwierdzić, ale nie personalia - powiedziała Ewa Bialik, rzeczniczka prasowa Prokuratury Krajowej.

Jak zauważa PAP, w Bydgoszczy pochowana jest tylko jedna osoba spośród tych, które zginęły w katastrofie - to prezydencki tłumacz Aleksander Fedorowicz, który miał na uroczystościach w Smoleńsku tłumaczyć przemówienie Lecha Kaczyńskiego.

Zobacz też: 10 kwietnia. Polska po katastrofie smoleńskiej

W ramach prowadzonego postępowania ekshumowane ciała ofiar trafiają do różnych zakładów medycy sądowej. - Jest ich kilka, ale w przypadku bydgoskiej ekshumacji nie mogę powiedzieć, gdzie trafi ciało - dodała Bialik.

dwih7kp

Fedorowicz miał 39 lat, był osobistym tłumaczem języka rosyjskiego prezydenta Lecha Kaczyńskiego, w Katyniu bywał wcześniej wielokrotnie, pracował m.in. przy ekshumacji polskich oficerów.

We wtorek ekshumacja odbyła się też na innym cmentarzu w województwie kujawsko-pomorskim. Drugim grobem ofiary katastrofy smoleńskiej w tym regionie jest grób na cmentarzu w Dziewierzewie, gdzie pochowano oficera BOR ppor. Marka Uleryka.

Zgodnie z planami prokuratury do końca roku ma zostać ekshumowanych jeszcze 18 ofiar katastrofy smoleńskiej, a w 2018 r. pozostałe 26.

dwih7kp

Podziel się opinią

Share
dwih7kp
dwih7kp
Więcej tematów