Trwa ładowanie...
d395ldi

Egzaminy gimnazjalne 2019 – jak wygląda egzamin gimnazjalny? Co można wnieść na salę egzaminacyjną?

Egzaminy gimnazjalne w 2019 roku rozpoczną się już w środę 10 kwietnia. W związku ze zbliżającymi się testami sprawdziliśmy, jak wygląda dokładny harmonogram egzaminów gimnazjalnych, a także jakie przyrządy można wnieść na salę egzaminacyjną.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Egzamin gimnazjalny 2019 - harmonogram testów. Co można zabrać na salę egzaminacyjną?
Egzamin gimnazjalny 2019 - harmonogram testów. Co można zabrać na salę egzaminacyjną? (Fotolia)
d395ldi

Egzaminy gimnazjalne 2019 – jak wygląda egzamin?

Egzamin gimnazjalny w 2019 roku odbędą się po raz ostatni. Ze względu na niedawną reformę edukacji, gimnazja zostały zastąpione 8-letnimi szkołami podstawowymi. W 2019 roku gimnazjum ukończą ostatni uczniowie.

Egzaminy gimnazjalne składają się z pytań zamkniętych oraz otwartych. W przypadku pytań testowych uczniowie mają dostępne cztery warianty odpowiedzi, spośród których tylko jedna jest prawidłowa. Pytania otwarte w przypadku języka polskiego to przede wszystkim dłuższa wypowiedź pisemna na podany temat (rozprawka, list, opis, charakterystyka). Dłuższą wypowiedź zdający muszą stworzyć również na egzaminie z języka obcego. W przypadku matematyki uczniowie muszą rozwiązać trudniejsze zadania, wymagające zastosowania kilku rodzajów obliczeń lub wykonania rysunku.

d395ldi

Egzaminy gimnazjalne potrwają 3 dni. Harmonogram testów prezentuje się następująco:

Egzaminy gimnazjalne 2019 – jak się ubrać i co zabrać na salę?

Podczas egzaminów gimnazjalnych zdający muszą być ubrani w strój galowy. Na salę egzaminacyjną uczniowie mogą zabrać małą butelkę wody, chusteczki, długopis lub pióro z czarnym tuszem oraz linijkę. Na salę nie można wnosić telefonów komórkowych. Posiadanie tego urządzenia może skutkować unieważnieniem testu dla wszystkich zdających.

d395ldi

Podziel się opinią

Share

d395ldi

d395ldi
Więcej tematów