Dzwonią codziennie. Ukraina ujawnia: poddają się całe dywizje Putina
Ponad 1 milion 200 tys. osób skorzystało już z ukraińskiego państwowego projektu "Chcę żyć". Ten został stworzony, by rosyjscy żołnierze mogli się poddać bez walki. Ukraińska strona informuje, że najwięcej zgłoszeń przychodzi od świeżo zmobilizowanych, ale poddają się także oficerowie, a nawet całe oddziały.
18.12.2022 | aktual.: 18.12.2022 13:16
- Ponad 1 milion 200 tys. osób już skorzystało z zasobów informacyjnych projektu "Chcę żyć". Lwia część z nich to osoby przebywające na terytorium, które są pod rosyjską okupacją - przekazał Andrij Jusow, przedstawiciel ukraińskiego wywiadu wojskowego. - Ludzie badają dla siebie lub swoich bliskich możliwość ratowania życia w krwawej i niesprawiedliwej wojnie putinowskich okupantów z Ukrainą - dodał.
Yusov poinformował, że codziennie ponad 100 osób kontaktuje się z projektem zarówno za pośrednictwem infolinii, jak i chatbota.
- To zarówno pojedynczy żołnierze, którzy się poddają, jak i całe oddziały, i to nie tylko szeregowych, ale i oficerów. Chociaż najbardziej aktywni są na pewno świeżo zmobilizowani. To są ludzie, którzy w ogóle nie rozumieją, co mają robić w czasie wojny w Ukrainie i po co tu są - powiedział przedstawiciel GUR.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Ukraińcy chcą ułatwić Rosjanom bezpieczne poddanie się
"Chcę żyć" to państwowy ukraiński projekt, który powstał, by ułatwić rosyjskim żołnierzom bezpieczne poddanie się Siłom Zbrojnym Ukrainy. Rosjanom gwarantuje się traktowanie zgodnie z normami Konwencji Genewskich. Strona internetowa projektu "Chcę żyć" jest zablokowana w Rosji.
Źródło: "Ukraińska Prawda"