Trwa ładowanie...
d1xq0ax

"Czynny szatan". Joanna Lichocka uderza w Donalda Tuska

Joanna Lichocka z PiS skomentowała konflikt polskiego rządu z Komisją Europejską. Oceniła, że trudno będzie dojść do kompromisu, bo w instytucji unijnej znajdują się "czynni szatani". Wskazała przy tym m.in. na Donalda Tuska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W ocenie Lichockiej, Donald Tusk dba o to, żeby nie doszło do porozumienia z KE
W ocenie Lichockiej, Donald Tusk dba o to, żeby nie doszło do porozumienia z KE (Agencja Gazeta, Fot: Dawid Żuchowicz)
d1xq0ax

Lichocka była gościem Radia Warszawa. Pytana, czy w PiS nie ma poczucia, że powinno być więcej efektów w zażegnaniu konfliktu z KE, podkreśliła, że "nie, bo wszyscy zdają sobie sprawę, że to są bardzo trudne rozmowy".

Po chwili dodała, że bardzo trudno będzie dojść do kompromisu z KE, ponieważ są tam "czynni szatani (nawiązując do "Chorału" Kornela Ujejskiego), którzy dbają o to, żeby do tego porozumienia nie doszło". - Są to oczywiście politycy PO i jest tą osobą również w mojej ocenie Donald Tusk - wskazała Lichocka.

W ocenie posłanka PiS, politycy opozycji posunęli się ostatnio do tego, że grożą Polsce nie tylko sankcjami, ale tym, że "dopóki oni nie dostaną z powrotem stołków, Polska nie będzie dostawać pieniędzy".

d1xq0ax

- Tak to załatwią, że będą pieniądze zamrożone, przeznaczone np. na rozwój Warszawy i dopóki Trzaskowski razem z ludźmi Hanny Gronkiewicz-Waltz nie będą dalej rządzić Warszawą, nie będzie pieniędzy - mówiła. Odniosła się w ten sposób do kontrowersyjnych słów, które padły z ust polityka PO kilka dni temu.

Lichocka stwierdziła, że są to "skandaliczne działania wycelowane wprost przeciwko interesowi Polski i przeciwko polskiej racji stanu". - Jest to egoizm i działanie w imię własnych partykularnych interesów wprost wypływające z tradycji Targowicy - dodała.

Morawiecki spotkał się z Timmermansem. Deklaracja

W poniedziałek Mateusz Morawiecki spotkał się z wiceszefem KE Fransem Timmermansem. Rozmowa dotyczyła praworządności i reformy wymiaru sprawiedliwości. Timmermans zapewnił, że jest gotowy do współpracy z polskim rządem. - Będziemy w dialogu - podkreślał z kolei premier Morawiecki.

d1xq0ax

Oprócz zapewnień o konieczności kontynuowania dialogu, podczas konferencji nie padły żadne konkretne propozycje. Zarówno oświadczenie Morawieckiego, jak i Timmermansa ograniczyło się do wypowiedzenia kilku zdawkowych zdań. Były zaskakująco krótkie.

Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski formalne postępowanie z art. 7 traktatu w grudniu 2017 roku. Zarzutem wobec rządu w Warszawie jest naruszenie zasad praworządności w zapisach ustaw reformujących sądownictwo.

d1xq0ax

Zobacz także: Kukiz dramatycznie o powrocie Tuska: Jezu Chryste

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1xq0ax

Podziel się opinią

Share
d1xq0ax
d1xq0ax
Więcej tematów