Trwa ładowanie...

"Ogromny skandal". Krystyna Pawłowicz wzburzona. Skomentowała aferę wokół Trzaskowskiego

- To ogromny skandal. Rafał Trzaskowski powinien natychmiast wycofać się z kandydowania na prezydenta miasta stołecznego Warszawy jako zdrajca interesu państwa polskiego - stwierdziła Krystyna Pawłowicz.
Share
Krystyna Pawłowicz skomentowała słowa Rafała Trzaskowskiego w rozmowie z portalem Telewizji Republika
Krystyna Pawłowicz skomentowała słowa Rafała Trzaskowskiego w rozmowie z portalem Telewizji RepublikaŹródło: PAP, Fot: Marcin Obara
d42kbc2

Wszystko przez słowa kandydata Platformy Obywatelskiej, które padły w porannym wywiadzie w Radiu Zet. - Dzięki naszym staraniom te pieniądze nie przepadają, tylko te pieniądze będą mrożone, w związku z tym, jak my wygramy kolejne wybory, to te pieniądze zostaną odmrożone i Warszawa skorzysta wtedy z olbrzymich pieniędzy na inwestycje - oznajmił Trzaskowski.

Wypowiedź polityka PO wywołała lawinę komentarzy. Politycy PiS znaleźli w niej dowód na "układ PO z UE" i "działanie na szkodę Polski i Polaków". Poseł Paweł Szefernaker stwierdził, że "wymaga to natychmiastowego wyjaśnienia". Z kolei rzecznik klubu PiS Beata Mazurek nazwała słowa Trzaskowskiego "skandalicznymi". W rozmowie z WP kandydat na prezydenta Warszawy tłumaczył następnie swoją kontrowersyjną wypowiedź.

"Ogromny skandal"

Co na to Pawłowicz? Słowa Rafała Trzaskowskiego skomentowała w rozmowie z portalem Telewizji Republika. - To rzeczywiście jest ogromny skandal. To go dyskwalifikuje. On powinien się natychmiast wycofać z kandydowania na prezydenta miasta stołecznego Warszawy jako zdrajca interesu państwa polskiego. On nie ma kwalifikacji moralnej do bycia kandydatem na to stanowisko - przekonywała.

d42kbc2

Pawłowicz zasugerowała, że "być może przypadkowo pan Trzaskowski - drugi Petru naszej polityki - chlapnął, jakie są rzeczywiste działania podejmowane na zapleczu w organach unijnych przez PO". Stwierdziła, że słowa polityka "pokazują sposób działania Platformy w Unii i pana Trzaskowskiego, który z niezgody na wynik demokratycznych wyborów pochwala wykorzystywanie nieuczciwych działań".

"Dodatkowy skandal"

W ocenie Pawłowicz, "dodatkowym skandalem" jest również to, że organy Unii Europejskiej "z naruszeniem traktatów dogadują się za plecami państwa członkowskiego z opozycją, która nie ma żadnej legitymacji do umawiania co do sposobu wydatkowania środków zastrzeżonych dla państwa członkowskiego". - Jest to nielegalne umawianie się i można powiedzieć, że jest to forma naruszenia traktatu - stwierdziła.

Jak dodała, Rafał Trzaskowski "ujawnił akt czystej zdrady i pokazał, jak razem z Unią intrygują przeciwko państwu polskiemu". - To jest okropne. Jeżeli w Warszawie ktoś go wybierze, to oznacza, że Warszawa popiera nieuczciwe, zdradzieckie, targowickie działania tego podłego człowieka - podsumowała.

d42kbc2

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

*Zobacz także: Jan Śpiewak: w wyborach samorządowych liczy się pomysł *

d42kbc2

Podziel się opinią

Share
d42kbc2
d42kbc2
Więcej tematów