Trwa ładowanie...
d1lbbvn

Czym dziś żyją Polska i świat?

Kolejne posiedzenie komisji weryfikacyjnej i spotkanie "O przyszłości Europy" z udziałem Krzysztofa Szczerskiego to najważniejsze wydarzenia dzisiejszego dnia. Wieczorem można bawić się na imprezach halloweenowych. To będzie też dzień gorących komentarzy wokół Kevina Spacey'ego i serialu "House of Cards".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czym dziś żyją Polska i świat?
(Fotolia)
d1lbbvn

"O przyszłości Europy"

O 9.30 w restauracji Bazar Kocha odbędzie się organizowane przez instytut In.Europa spotkanie "O przyszłości Europy” z udziałem Krzysztofa Szczerskiego. Spotkanie planowano ma zakończyć się o 11.00.

Komisja weryfikacyjna

Czeka nas także kolejna rozprawa komisji weryfikacyjnej poświęcona reprywatyzacji nieruchomości położonej przy ulicy Nabielaka 9. Jako świadkowie zostali wezwani na rozprawę były sekretarz m.st. Warszawy Mirosław Kochalski, córka Jolanty Brzeskiej, członek Rady Społecznej, Ewa Andruszkiewicz oraz były zarządca nieruchomości położonej przy ul. Nabielaka 9.

d1lbbvn

Budżet

O 10.30 w Ministerstwie Finansów odbędzie się konferencja wicepremiera Mateusza Morawieckiego dot. wykonania budżetu państwa za okres styczeń-wrzesień 2017.

Rozmowy dnia

Mariusz Błaszczak będzie dziś gościem "Sygnałów dnia" w Polskim Radiu, Patryk Jaki w "Sednie Sprawy" Radia Plus, natomiast Tomasz Siemoniak w "Politycznym Graffiti" w Polsat News.

d1lbbvn

Gośćmi "Minęła 8" TVP Info będą Joanna Lichocka, Paweł Rabiej i Piotr Zgorzelski.

Katalonia

Cały czas gorąca sytuacja w Katalonii. Media poinformowały, że odsunięty od władzy premier Katalonii uciekł do Belgii. Można się dziś spodziewać oświadczenia odwołanych członków rządu i Puigdemonta.

Halloween kontra Dziady

Wigilia Wszystkich Świętych to dla wielu osób okazja do zabawy na imprezach halloweenowych. Symbolem są dynie a uczestnicy przebierają się za duchy i czarownice. Zwyczaj najhuczniej obchodzony jest w Stanach Zjednoczonych, do Polski trafił w latach 90.

d1lbbvn

Przygotowywanie lampionów z dyń i halloweenowe bale krytykują politycy PiS. Posłowie uważają, że ministerstwo edukacji powinno zablokować organizowanie takich imprez w szkołach.

Wedle słowiańskiego zwyczaju natomiast 31 października kultywuje się tradycyjny obrzęd zwany "Dziadami". W tym czasie żyjący starają się ugościć i nakarmić dusze zmarłych.

Koniec "House of Cards"

Świat żyje intymnym wyznaniem Kevina Spacey'ego. Tuż po tym, jak Anthony Rapp oskarżył go o molestowanie, gwiazdor "House of Cards" przeprosił za pośrednictwem Twittera za swoje zachowanie. Przy okazji aktor przyznał też, że jest gejem. Fani nie zdążyli ochłonąć, a już w mediach pojawiły się spekulacje na temat tego, że Netflix zdecydował się zakończyć "House of Cards". Powodem miało być właśnie wyznanie Spacey'ego.

d1lbbvn

Podziel się opinią

Share

d1lbbvn

d1lbbvn
Więcej tematów