Trwa ładowanie...

Putin zarządził odwrót? Nietypowe ruchy Rosjan

Ukraińska armia informuje, że na wschodzie Ukrainy zaobserwowano nietypowe ruchy Rosjan, którzy mają ewakuować stamtąd rodziny swoich żołnierzy. "Od 10 dni w niektórych miejscowościach obwodu ługańskiego obserwuje się spadek liczebności personelu wroga" - donosi ukraiński Sztab Generalny.

Putin zarządził odwrót? Nietypowe ruchy RosjanPutin zarządził odwrót? Nietypowe ruchy RosjanŹródło: PAP
d1ut52z
d1ut52z

Według Ukraińców, ewakuowane osoby są przewożone z powrotem do Rosji. Jednak ich dokładny cel nie jest znany.

W komunikacie Sztabu Generalnego wskazano też, że coraz większym problemem w rosyjskich szeregach jest brak chęci do walki, również wśród zawodowej armii.

"Praktyką stało się wysyłanie na front głównie zmobilizowanych rezerwistów. Zawodowy personel wojskowy stara się w każdy możliwy sposób pozostać na tyłach" - napisano.

d1ut52z

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz też: ekspert nie ma złudzeń. "Rosjanie popierają wojnę"

To prawdziwy pogrom. Wagnerowcy uciekają albo giną

Jedna z przyczyn takiego zachowania leży zapewne w ogromnych stratach, zadawanych Rosjanom przez ukraińską armię. Giną głównie niedoświadczeni żołnierze, którzy są na froncie od niedawna.

Z danych szefowej fundacji "Rosja za kratami" wynika, że zaledwie jeden na pięciu więźniów zrekrutowanych do Grupy Wagnera nadal pozostaje na froncie. Znaczna część tych, którzy już nie walczą, nie żyje.

d1ut52z

Ogromne straty ponosi też regularna rosyjska armia. Według najnowszych danych władz w Kijowie, od początku wojny w Ukrainie zginęło już ponad 122 tys. rosyjskich żołnierzy.

Putin postanowił powiększyć liczebność swojego wojska. Kreml zapowiedział powiększenie armii do 1,5 mln żołnierzy. Ma to być największa armia w tej części świata.

Źródło: "Ukraińska Prawda"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1ut52z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d1ut52z
Więcej tematów