Trwa ładowanie...
dpriwyc

Były szef BOR komentuje sytuację w SOP. "Widzę zgraję dzieciaków"

Gen. Marian Janicki nie jest zaskoczony rezygnacją komendanta Służby Ochrony Państwa. Jego zdaniem kulisy dymisji świadczą o tym, że to "zupełnie nieprzygotowana sytuacja". - Tam nie ma ludzi kompetentnych - tłumaczy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Były szef BOR gen. Marian Janicki skomentował dymisję komendanta SOP Tomasza Miłkowskiego
Były szef BOR gen. Marian Janicki skomentował dymisję komendanta SOP Tomasza Miłkowskiego (East News, Fot: Stefan Maszewski)
dpriwyc

Były szef Biura Ochrony Rządu skomentował kondycję w SOP po dymisji komendanta Tomasza Miłkowskiego. - Nie jestem zaskoczony. Normalnie robi się konferencję prasową i przedstawia następcę, o którym wszyscy mówią - powiedział gen. Marian Janicki na antenie TVN24. - Nie ma szefa formacji, nie wiadomo kto tam rządzi, nikt nic nie mówi - dodał. Szef BOR w latach 2007-2013 uważa, że to "zupełnie nieprzygotowana sytuacja".

Janicki odniósł się też do nieoficjalnych kulisów odwołania Miłkowskiego. Jeden z kierowców Służby Ochrony Państwa miał nie umieć wyłączyć sygnałów dźwiękowych, kiedy przyjechał po Mateusza Morawieckiego. - Tam w tej chwili nie ma ludzi kompetentnych. Jak można powierzyć samochód człowiekowi, który nie wie jak się nim jeździ - mówił.

dpriwyc

Według byłego szefa BOR "kolejnym skandalem" jest ochranianie premiera przez osoby po 10-miesięcznym szkoleniu. - Widzę tam zgraję dzieciaków. Nie mają żadnej praktyki. Skoro do najważniejszych osób w państwie kieruje się ludzi bez doświadczenia, to znaczy, że tam nie już nikogo. Kiedyś Biuro Ochrony Rządu było formacją szanowaną na całym świecie - podsumował.

Zobacz także: Wiceszef MSW szczerze o przyczynach dymisji szefa SOP

Źródło: tvn24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dpriwyc

Podziel się opinią

Share
dpriwyc
dpriwyc
Więcej tematów