Trwa ładowanie...
dfbfm54

Były premier Belgii Elio Di Rupo oburzony słowami Andrzeja Dudy o LGBT. Chce reakcji wobec Polski

Były belgijski premier uważa, że słowa polskiego prezydenta o LGBT są "niedopuszczalne". Andrzeja Dudę nazywa "homofobem, który wspiera działania PiS zmierzające do zniszczenia praworządności". Elio Di Rupo chce uruchomienia wobec Polski art. 7 traktatu o UE.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Były premier Belgii Elio Di Rupo oburzony słowami Andrzeja Dudy o LGBT. Chce reakcji wobec Polski
Były premier Belgii Elio Di Rupo oburzony słowami Andrzeja Dudy o LGBT. Chce reakcji wobec Polski (Getty Images)
dfbfm54

Podczas spotkania z mieszkańcami Brzegu, które miało miejsce w sobotę, Andrzej Duda poruszył wątek LGBT. Prezydent mówił, że "darzy wszystkich ludzi szacunkiem", ale nie zgadza się na "ideologizację dzieci w szkołach, jak za czasów komunizmu". Wypowiedź spotkała się z reakcją nie tylko w Polsce, ale też na świecie. Odnotowały ją międzynarodowe media, takie jak "New York Times", Reuters czy Associated Press.

Były premier Belgii Elio Di Rupo krytykuje Andrzeja Dudę za słowa o LGBT

Zareagował również były premier Belgii Elio Di Rupo, który był jednym z pierwszych szefów rządu na świecie, który przyznał, że jest homoseksualistą. Uwagi Dudy na temat społeczności LGBTQI uznał za "niedopuszczalne i niewiarygodnie agresywne, czego nie usprawiedliwia nawet kampania wyborcza". "Oprócz tego, że jest homofobem, wspiera działania PiS zmierzające do zniszczenia praworządności" - dodał.

dfbfm54

Przeczytaj: Wybory prezydenckie. Zagraniczne media o słowach prezydenta ws. LGBT

Belgijski polityk zażądał reakcji od Komisji Europejskiej oraz komisarza Unii Europejskiej ds. sprawiedliwości Didiera Reyndersa. Chce, aby zwrócili się do Rady Europejskiej o uruchomienie art. 7 traktatu o Unii Europejskiej. "Wszelka pomoc europejska powinna podlegać poszanowaniu europejskich wartości i podstawowych wolności" - podsumował.

Sebastian Kaleta komentuje i uderza w Rafała Trzaskowskiego

Do słów Di Rupo odniósł się polityk PiS Sebastian Kaleta. "Bardzo ważny głos, ostrzegamy od kilku lat. Cała kreacja problemu 'praworządności' w Polsce to próba pozatraktatowego wymuszania na państwach członkowskich realizacji lewackich ideologii przez blokowanie funduszy. Rafał Trzaskowski był współautorem jednej z rezolucji" - skomentował wiceminister sprawiedliwości.

dfbfm54

Przeczytaj również: Przemysław Czarnek tłumaczy się ze słów o LGBT. "Przypisuje się mi intencje, których nie miałem"

Zobacz także: "Karta rodziny" Andrzeja Dudy. Grzegorz Schetyna: Kartę Rodziny podpisał ponad 6 lat temu Bronisław Komorowski

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dfbfm54

Podziel się opinią

Share

dfbfm54

dfbfm54
Więcej tematów