Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Wideo
Najnowsze

Sebastian Kaleta

Najnowsze informacje
2.6
(81 głosów)
Oceń:
Organizacje:

MS - Ministerstwo Sprawiedliwości (2016-2017, rzecznik prasowy)

Sebastian Kaleta był rzecznikiem Ministerstwa Sprawiedliwości
PAP Baza Zdjęć Archiwum

Sebastian Kaleta jest polskim prawnikiem, byłym rzecznikiem ministerstwa sprawiedliwości.

Sebastian Kaleta – wykształcenie

Sebastian Kaleta urodził się w 1989 roku. Pochodzi z Chełmszczyzny, z miejscowości Wierzbica. Jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie. W 2008 roku rozpoczął studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, które ukończył w 2013 roku z wyróżnieniem. Na początku następnego roku Sebastian Kaleta został aplikantem na specjalizacji radcowskiej, a ślubowanie radcy prawnego złożył w czerwcu 2017 roku.

Sebastian Kaleta – działalność społeczna i polityczna

Podczas studiów Sebastian Kaleta brał czynny udział w życiu uczelni. Pełnił funkcje członka Senatu studenckiego, przewodniczącego samorządu, a także przewodniczącego komisji wyborczej do samorządu. Od 2012 roku jest przewodniczącym stowarzyszenia Młodzi dla Polski.

W 2016 roku Sebastian Kaleta podjął współpracę z Ministerstwem Sprawiedliwości, kierowanym przez Zbigniewa Ziobro. Przez półtora roku był rzecznikiem prasowym resortu. Z funkcji zrezygnował w racji powołania go w skład Komisji Weryfikacyjnej do spraw reprywatyzacji w Warszawie. Zajmuje się sprawami redukowania skutków związanych z decyzjami reprywatyzacyjnymi wydanymi niezgodnie z prawem, a dotyczącymi warszawskich nieruchomości.

Od 2016 do 2017 roku Sebastian Kaleta zasiadał w Radzie Nadzorczej firmy Geovita, która zarządza siecią obiektów hotelowych i gastronomicznych w całej Polsce.

Sebastian Kaleta – życie prywatne

Sebastian Kaleta jest żonaty. Jego pasją jest nie tylko prawo i polityka, ale również sport. W czasach szkolnych grał w piłkę nożną w lokalnym klubie młodzieżowym Ogniwo Wierzbica, w szkole średniej zaś w koszykówkę.

Slot
Slot
Slot
Więcej tematów
Slot