Trwa ładowanie...
dterylp

Agent Tomek o pobycie w więzieniu: uroniłem kilka łez w poduszkę

Tomasz Kaczmarek czeka na następny krok śledczych, którzy zarzucają mu oszustwa finansowe. - Jak kubeł zimnej wody - tak Agent Tomek określa swój 22-dniowy pobyt w areszcie, z którego wyszedł dzięki półmilionowej kaucji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Były poseł i były agent Centralnego Biura Antykorupcyjnego Tomasz Kaczmarek, znany jako Agent Tomek
Były poseł i były agent Centralnego Biura Antykorupcyjnego Tomasz Kaczmarek, znany jako Agent Tomek (East News, Fot: Tomasz Radzik)
dterylp

Były agent CBA wyszedł na wolność dzięki wpłaceniu 500 tysięcy złotych kaucji. Taką możliwość uwzględnił Sąd Okręgowy w Białymstoku. Warunkiem było uiszczenie kaucji do 30 kwietnia tego roku. Jak informuje Onet.pl. pieniądze na ten cel wpłacili rodzice Kaczmarka.

Były poseł i były agent Centralnego Biura Antykorupcyjnego usłyszał m.in. zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i przywłaszczenia ok. 10 mln zł podczas działalności jego fundacji Helper. Tomasz Kaczmarek twierdzi, że jest niewinny i padł ofiarą zemsty politycznej. - W areszcie w poduszkę uroniłem kilka łez w tęsknocie za rodziną - powiedział "Faktowi" były poseł PiS o swoim pobycie za kratami po zatrzymaniu.

Dodał, że jako funkcjonariusz CBA działający pod przykryciem miał okazję wcielać się w różne role, ale nigdy nie spodziewał się, że przyjdzie mu stać się więźniem. Pobyt w areszcie nazwał "kubłem zimnej wody". - Uświadomił mi, że w życiu najważniejsza jest rodzina i miłość, jaka łączy męża z żoną i dzieci z tatą - stwierdził Agent Tomek.

dterylp

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Co z wyborami? "Nie wyobrażam sobie, że odbędą się w maju"

Tomasz Kaczmarek wyjaśnił, że teraz zamierza poświęcić się rodzinie. - Czekam na rozwój wypadków i chcę się zająć żoną i dzieciakami - powiedział w rozmowie z "Faktem".

Przeczytaj też: Koronawirus w Polsce. Relacja na żywo

dterylp

Tomasz Kaczmarek został zatrzymany przez białostocką prokuraturę 19 lutego, ale już w listopadzie ubiegłego roku usłyszał zarzuty. Dotyczą m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przywłaszczenia wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami mienia w wysokości około 10 milionów złotych. Kolejne dotyczą oszustwa i prania brudnych pieniędzy.

Około dwóch miesięcy później Kaczmarek ujawnił kulisy pracy jako agenta CBA i rzucił oskarżenia na dawnych przełożonych.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dterylp

Pokaż, że Twój #GłosMaMoc - dołącz do wydarzenia #wyboryWPolsce >>

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

dterylp

Podziel się opinią

Share
dterylp
dterylp
Więcej tematów