Trwa ładowanie...
d21njam
tatry

Zwłoki w Tatrach. Ratownicy znaleźli ciało mężczyzny

• Ratownicy TOPR znaleźli w rejonie Doliny Małej Łąki zwłoki mężczyzny
• Najprawdopodobniej to poszukiwany 28-letni biegacz
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Śmigłowiec TOPR
Śmigłowiec TOPR (PAP, Fot: Grzegorz Momot)
d21njam

Ratownicy TOPR odnaleźli ciało mężczyzny w rejonie Doliny Małej Łąki w Tatrach. To prawdopodobnie poszukiwany biegacz, który zaginął na początku października.

Sprzyjające warunki pogodowe pozwoliły na użycie śmigłowca do poszukiwań zaginionego. Wiatr halny wiejący w poniedziałek spowodował ocieplenie i szybkie topnienie resztek śniegu.

- Podczas prowadzonych poszukiwań z użyciem śmigłowca w rejonie Doliny Małej Łąki i Czerwonych Wierchów natrafiliśmy na ciało turysty - poinformował ratownik dyżurny TOPR Tomasz Wojciechowski.

d21njam

Agnieszka Szopińska z zakopiańskiej policji powiedziała, że identyfikacja ciała nastąpi w ciągu najbliższych dni.

28-letni miłośnik biegów górskich wyszedł w Tatry 5 października. W górach zastało go załamanie pogody. Wówczas nastąpiło nagłe ochłodzenie i zaczął padać śnieg. Następnego dnia ratownicy górscy ogłosili zagrożenie lawinowe. Na Kasprowym Wierchu leżało niemal pół metra śniegu.

Na drugi dzień po zaginięciu ratownicy tatrzańscy zaczęli poszukiwania mężczyzny. W akcji brali także udział słowaccy ratownicy, którzy przeszukiwali szlaki po południowej stronie Tatr. Akcję poszukiwawczą utrudniał ciągle padający śnieg. Zagrożenie lawinowe wzrosło do drugiego stopnia. Gęsta mgła uniemożliwiła użycie śmigłowca. Rejon, w który udał się biegacz był przeszukiwany pieszo przez ratowników baz skutku kilkakrotnie.

d21njam

Podziel się opinią

Share
d21njam
d21njam
Więcej tematów