Trwa ładowanie...

Zwłoki w Tatrach. Ratownicy znaleźli ciało mężczyzny

• Ratownicy TOPR znaleźli w rejonie Doliny Małej Łąki zwłoki mężczyzny
• Najprawdopodobniej to poszukiwany 28-letni biegacz

Zwłoki w Tatrach. Ratownicy znaleźli ciało mężczyznyŹródło: PAP, fot: Grzegorz Momot
d1hwg58
d1hwg58

Ratownicy TOPR odnaleźli ciało mężczyzny w rejonie Doliny Małej Łąki w Tatrach. To prawdopodobnie poszukiwany biegacz, który zaginął na początku października.

Sprzyjające warunki pogodowe pozwoliły na użycie śmigłowca do poszukiwań zaginionego. Wiatr halny wiejący w poniedziałek spowodował ocieplenie i szybkie topnienie resztek śniegu.

- Podczas prowadzonych poszukiwań z użyciem śmigłowca w rejonie Doliny Małej Łąki i Czerwonych Wierchów natrafiliśmy na ciało turysty - poinformował ratownik dyżurny TOPR Tomasz Wojciechowski.

d1hwg58

Agnieszka Szopińska z zakopiańskiej policji powiedziała, że identyfikacja ciała nastąpi w ciągu najbliższych dni.

28-letni miłośnik biegów górskich wyszedł w Tatry 5 października. W górach zastało go załamanie pogody. Wówczas nastąpiło nagłe ochłodzenie i zaczął padać śnieg. Następnego dnia ratownicy górscy ogłosili zagrożenie lawinowe. Na Kasprowym Wierchu leżało niemal pół metra śniegu.

Na drugi dzień po zaginięciu ratownicy tatrzańscy zaczęli poszukiwania mężczyzny. W akcji brali także udział słowaccy ratownicy, którzy przeszukiwali szlaki po południowej stronie Tatr. Akcję poszukiwawczą utrudniał ciągle padający śnieg. Zagrożenie lawinowe wzrosło do drugiego stopnia. Gęsta mgła uniemożliwiła użycie śmigłowca. Rejon, w który udał się biegacz był przeszukiwany pieszo przez ratowników baz skutku kilkakrotnie.

d1hwg58
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hwg58
Więcej tematów