Trwa ładowanie...
ycipk-4j3ghl

Zmiana ws. komisji do zbadania pedofilii. Michał Dworczyk: długa debata

Projekt ustawy powołującej komisję do zbadania przypadków pedofilii będzie omawiany na posiedzeniu rządu dopiero za tydzień - poinformował Michał Dworczyk. Szef KPRM zapowiedział, że jeszcze w lipcu dokumentem zajmą się posłowie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Mateusz Morawiecki i szef KPRM Michał Dworczyk
Premier Mateusz Morawiecki i szef KPRM Michał Dworczyk (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
ycipk-4j3ghl

Dworczyk o nowych terminach prac nad ustawą ws. komisji ds. pedofilii mówił w TVP Info, wyjaśniając, że "wokół projektu pojawiły się prawnicze wątpliwości, które trzeba wyjaśnić". Szef KPRM stwierdził, że nad dokumentem bardzo długo debatował Komitet Stały Rady Ministrów.

- Dlatego ta ustawa będzie omawiana na posiedzeniu rządu za tydzień, dokładnie we wtorek - powiedział szef kancelarii premiera Mateusza Morawieckiego. Zaznaczył, że projekt ma "niezwłocznie trafić na lipcowe posiedzenie Sejmu".

Projekt zakłada, że spośród 7-osobowej komisji trzy osoby będą wybierane przez Sejm większością 3/5 głosów. - Żadna partia polityczna nie ma takiej większości, więc musi tutaj nastąpić konsensus - ocenił Michał Dworczyk.

ycipk-4j3ghl

We wcześniejszych wypowiedziach dla mediów minister wyjaśniał, że w komisji znajdą się też osoby wskazywane przez prezydenta, premiera i Rzecznika Praw Dziecka.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Szydło schowała flagę UE. To nie ona została skrytykowana

ycipk-4j3ghl
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4j3ghl

ycipk-4j3ghl
ycipk-4j3ghl