Trwa ładowanie...
d2fvy1e

Zmiana czasu z zimowego na letni 2019. Kiedy przestawiamy zegarki czy nastąpi to po raz ostatni?

Zmiana czasu z zimowego na letni 2019 zbliża się wielkimi krokami. Sprawdź, kiedy w marcu przestawimy zegarki i czy w tym roku zrobimy to po raz ostatni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmiana czasu z zimowego na letni 2019. Kiedy przestawiamy zegarki czy nastąpi to po raz ostatni?
Zmiana czasu z zimowego na letni 2019. Kiedy przestawiamy zegarki czy nastąpi to po raz ostatni? (iStock.com)
d2fvy1e

Zmiana czasu z zimowego na letni 2019 – kiedy przestawimy zegarki?

Zmiana czasuz zimowego na letni zbliża się wielkimi krokami, bo nastąpi już w ostatni marcowy weekend, w nocy z 30 na 31 marca. Z tego powodu będziemy musieli przestawić zegarki o jedną godzinę wstecz, a co za tym idzie, pośpimy krócej. Powszechnie wiadomo, że stosowanie czasu letniego ma na celu umożliwienie bardziej efektywnego wykorzystywania światła słonecznego. Powrót do czasu zimowego, w bieżącym roku nastąpi w ostatni październikowy weekend, w nocy z 26 na 27 października.Unia Europejska zamierza jednak wprowadzić w tej kwestii poważne zmiany.

Zmiana czasu 2019 – Unia Europejska zlikwiduje zmianę czasu?

Przypominamy, że wciąż trwają prace Komisji Europejskiej nad likwidacją zmiany czasu. KE chce, żeby to właśnie państwa członkowie UE same zadecydowały, który czas miałby u nich obowiązywać. W głosowaniu, które odbyło się 4 marca 2019, komisja transportu PE podjęła decyzję, aby ostatnia zmiana czasu dla państw członkowskich UE nastąpiła w 2021 roku. Kraje, które wybiorą czas letni, będą musiały ostatni raz przestawić zegarki w marcu 2021, a państwa, które opowiedzą się za czasem zimowym, po raz ostatni zmienią czas w październiku 2021.

d2fvy1e

Podziel się opinią

Share
d2fvy1e
d2fvy1e