Trwa ładowanie...

Zmiana czasu z letniego na zimowy 2019. Kiedy przestawiamy zegarki?

Zmiana czasu 2019 zbliża się wielkimi krokami. Już za kilka dni będziemy musieli przesunąć wskazówki zegara. Kiedy zmiana czasu na zimowy? Czy będzie to już ostatnia zmiana czasu? Wyjaśniamy.

Zmiana czasu z letniego na zimowy 2019. Kiedy przestawiamy zegarki?Źródło: iStock.com
d44aahb
d44aahb

Zmiana czasu na zimowy 2019

Zmiana czasu w Polsce oraz w większości krajów Europy następuje dwa razy w roku. Wskazówki zegara przesuwamy w marcu oraz w październiku.

Zmiana czasu na zimowy zawsze odbywa się w ostatni weekend października. W 2019 roku czas zimowy wprowadzimy w nocy z 26 na 27 października. Wskazówki zegara przesuniemy z godziny 3 na 2, dzięki czemu będziemy spać godzinę dłużej.

Niestety, godzinę snu, którą "pożyczymy" jesienią, trzeba będzie "oddać" wiosną. Zmiana czasu z zimowego na letni nastąpi w ostatni weekend marca, a dokładniej w nocy z 28 na 29 marca. Wskazówki zegara przestawimy z godziny 2 na 3, przez co będziemy spać krócej.

Kiedy ostatnia zmiana czasu?

Dla wszystkich tych, którzy liczyli, że zmiana czasu na zimowy w 2019 roku będzie ostatnią w historii, nie mamy dobrych wiadomości. Zgodnie z najnowszymi postanowieniami UE, wskazówkami zegara będziemy manipulować jeszcze do 2021 roku.

d44aahb

Dobra wiadomość jest taka, że zmiana czasu na pewno zostanie wycofana. Odpowiedni projekt dyrektywy został już przegłosowany przez Parlament Europejski. Zgodnie z jego zapisami do kwietnia 2020 roku kraje członkowskie mają podjąć decyzję, który czas będzie u nich obowiązywał po wycofaniu zmiany czasu. Nie wykluczone, że cała wspólnota zdecyduje się na wprowadzenie tego samego czasu, żeby uniknąć niepotrzebnego zamieszania.

d44aahb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44aahb
Więcej tematów