WP

Złożono zawiadomienie dot. przekroczenia uprawnień przez szefa CBA Ernesta Bejdę

Do prokuratora generalnego trafiło zawiadomienie dot. przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez szefa CBA Ernesta Bejdę - poinformowało Radio Zet. Złożył je prawnik byłego agenta CBA. Sprawa dotyczy rzekomego tuszowania skandalu z ważnym politykiem PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef CBA Ernest Bejda miał milczeć o nieprawidłowościach w Biurze
Szef CBA Ernest Bejda miał milczeć o nieprawidłowościach w Biurze (East News, Fot: Grzegorz Jakubowski)
WP

W piśmie wskazano, że szef CBA Ernest Bejda oraz dyrektor Biura Kadr w CBA Jarosław Wrzoskowicz "działali na szkodę interesu publicznego poprzez niepowiadomienie właściwych organów o zgłoszonych nieprawidłowościach oraz wpływając na funkcjonariusza, by zaprzeczył tym nieprawidłowościom, zamiast je rzetelnie wyjaśnić” - podało Radio Zet.

Zawiadomienie w tej sprawie trafiło do premiera Mateusza Morawieckiego, prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry i sejmowej komisji ds. służb specjalnych. Złożył je prawnik byłego agenta CBA. Pracownik służby twierdzi, że doszło do zatuszowania skandalu obyczajowego.

WP

Agent twierdzi, że został wydalony ze służby po tym, jak odkrył, że w CBA ukrywano sprawę seksnagrania polityka PiS z Podkarpacia. Zapewnia, że istnieje płyta DVD, na której zarejestrowano jego stosunek z prawdopodobnie nieletnią Ukrainką.

CBA miało chcieć odkupić nagranie. Biuro oficjalnie zaprzeczyło tym informacjom.

WP

Źródło: Radio Zet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP